Poznajcie Tom Clancy's XDefiant - nowy darmowy shooter oparty na klasach. Będzie hit?

Poznajcie Tom Clancy's XDefiant - nowy darmowy shooter oparty na klasach. Będzie hit?

Uniwersum Toma Clancy'ego właśnie się rozszerzyło o kolejną grę Ubisoftu, ponieważ ten zapowiedział XDefiant, czyli darmową strzelankę FPS opracowaną przez studio Ubisoft San Francisco.

Ubisoft wydaje się nieco spóźniony, jeśli chodzi o walkę w segmencie shooterów free-to-play, ale XDefiant posiada kilka unikalnych cech, które sprawić mogą, że tytuł ten zyska swoich fanów. Pierwszosobowa strzelanka stawia na walkę na arenie, spersonalizowane role i przypisane im umiejętności oraz klasyczną strzelaninę rozgrywającą się na ziemi. Poniżej znajdziecie zwiastun ujawniający z fragmentami rozgrywki i trzeba przyznać, że zapowiada się to całkiem nieźle, choć na chwilę obecną trudno wyrokować, czy XDefiant odniesie spektakularny sukces, choćby na miarę Apex Legends.

Uniwersum Toma Clancy'ego właśnie się rozszerzyło o kolejną grę Ubisoftu, ponieważ ten zapowiedział XDefiant, czyli darmową strzelankę FPS.

XDefiant łączy inne gry z uniwersum Toma Clancy'ego, tworząc różne frakcje (klasy), z których mogą wybierać gracze, w tym Splinter Cell, Ghost Recon i The Division. Podobnie jak inne strzelanki oparte na bohaterach/klasach, w pełni konfigurowalne postacie, nazwane tutaj Defiants, mają cechy, umiejętności i specjalne zdolności ultra, które mają zapewnić przewagę ich drużynie. Chociaż umiejętności mają być pomocne, Ubisoft mówi, że wszystko koniec końców sprowadzać będzie się do skilla graczy w zakresie celowania. Rozgrywki toczyć będą się w rundach pomiędzy sześcioosobowymi składami i znajdziemy tu dość typowy zestaw typów starć, od trybów opartych na celach po TDM. Co więcej, klasę, umiejętności i wyposażenie broni będzie można modyfikować przy każdym odrodzeniu, więc nikt nie utknie na cały mecz z tym, co wybrał.

Tom Clancy's XDefiant nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale kiedy będzie gotowy, trafi na PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, a także Ubisoft Connect, Amazon Luna i Google Stadia z obsługą cross-play. Ubisoft planuje zorganizować wczesną sesję testową dla zainteresowanych graczy PC, która rozpocznie się 5 sierpnia. 

Co prawda zawsze cieszymy się z zapowiedzi nowych tytułów, ale w momencie kiedy XDefiant jest zapowiadany przez Ubisoft, dwa z jego tytułów zostały opóźnione w zeszłym tygodniu. Mowa tu Rainbow Six Extraction i Riders Republic, które wbrew ostatnim obietnicom nie zadebiutują we wrześniu. To już kolejna obsuwa Rainbow Six Extraction i mamy nadzieję, że ostatnia. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Poznajcie Tom Clancy's XDefiant - nowy darmowy shooter oparty na klasach. Będzie hit?

 0