Netflix pozwany przez akcjonariuszy za "wprowadzanie w błąd"

Netflix pozwany przez akcjonariuszy za "wprowadzanie w błąd"

Netflix, który tak jak wiele innych platform internetowych zyskał na pandemii COVID-19 i światowej izolacji, w pierwszym kwartale 2022 roku zaczął tracić użytkowników. Na tym kłopoty giganta się jednak nie kończą, ponieważ został on pozwany przez akcjonariuszy.

Netflix przez długi czas generował krocie i nie mógł narzekać na brak abonentów. Nic nie trwa wiecznie, a na początku bieżącego roku serwis streamingowy odnotował odpływ około 200 000 subskrybentów. Pandemia koronawirusa miała tylko zamieść problemy pod dywan, zaś jednym z nich jest rosnąca konkurencja ze strony innych dostawców usług VOD. Mowa głównie o HBO Max. Teraz Netflix musi mierzyć się z pozwem, który wnieśli akcjonariusze firmy z powodu wprowadzenia ich w błąd odnośnie spadku liczby abonentów mającego miejsce na przestrzeni sześciu miesięcy. Takie działanie serwisu doprowadziło do ogromnego spadku cen akcji spółki. Pozew zbiorowy złożono w federalnym sądzie okręgowym w San Francisco.

Netflix został pozwany przez akcjonariuszy za wprowadzanie w błąd.

Autorzy dokumentu, czyli akcjonariusze przedsiębiorstwa uważają, że Netflix naruszył amerykańskie przepisy związane z papierami wartościowymi "składając fałszywe i/lub wprowadzające w błąd oświadczenia", a także "nie ujawnił istotnych niekorzystnych faktów związanych z działalnością, operacjami oraz prognozami". Zgodnie z pozwem, Netflix i jego dyrektorzy "zastosowali urządzenia, schematy oraz sztuczki do oszukiwania [inwestorów], będąc jednocześnie w posiadaniu istotnych niekorzystnych informacji". Prawnicy żądają odszkodowania w imieniu akcjonariuszy, którzy posiadali akcje Netflixa w okresie od 19 października 2021 r. do 19 kwietnia 2022 roku.

Mowa o odszkodowaniu wyrównawczym na rzecz powoda oraz innych członków grupy wliczając do tego wszystkie koszta poniesione w wyniku wprowadzenia w błąd. Akcje Netflixa zaliczyły największy jednodniowy spadek (35%) 20 kwietnia, dzień po zgłoszeniu słabszej niż oczekiwano liczby abonentów. Firma straciła tego dnia 54 miliardy dolarów kapitalizacji rynkowej. Wcześniejszy duży spadek (22%) miał miejsce 21 stycznia. Cóż zobaczymy, jak Netflix poradzi sobie w następnych miesiącach i czy zanotuje wzrost liczby abonentów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Netflix pozwany przez akcjonariuszy za "wprowadzanie w błąd"

 0