New World cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem graczy

New World cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem graczy

New World dostępny jest w formie zamkniętej bety, która potrwa do 2 sierpnia. Gra Amazon Games spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko na Twtichu, ale również platformie Valve.

Według dostępnych danych New World odpaliło w jednoczesnym momencie 200 tysięcy graczy, co jest świetnym wynikiem jak na grę, która nie miała swojej premiery (ta nastąpi 31 sierpnia 2021 roku). Przypomnijmy, że wcześniejszy rekord dla tego tytułu wyniósł 190 tysięcy osób i dzięki tym wynikom tytuł znajduje się w ścisłej czołówce Steam. Widzimy, że ludzie chętnie kupują preodery New World, które kosztują 142,99 zł w przypadku podstawowego wydania oraz 179,99 zł za Deluxe Edition zawierającą szereg bonusów m.in. skórki. Warto wspomnieć, że złożenie przedpremierowego zamówienia uprawnia nas do udziału w zamkniętych testach. New World to MMORPG w otwartym świecie, w którym przygodę rozpoczynamy jako rozbitek trafiający na wyspę Aeternum.

W New World w jednym momencie zagrało 200 tysięcy graczy, co jest nowym rekordem dla tej gry.

Tradycyjnie zaczynami od zera i po wyborze płci czy wyglądu bohatera rozwijamy go wraz z postępem. Gra klimatem nawiązuje do XVII-wiecznych amerykańskich kolonii. Podczas podróży wykonujemy szereg misji głównych lub pobocznych współpracując z innymi graczami albo działając samodzielnie. New World oferuje trzy frakcje - Maruderzy (bezlitosne siły zbrojne zdeterminowane, by stworzyć wolny naród, w którym każdy posiadający dość siły i determinacji znajdzie miejsce dla siebie), Syndykat (działają w ukryciu i wykorzystują posiadany intelekt oraz podstępność) i Przymierze (Boscy czempioni kierują się głębokim przekonaniem i wiarą w światło Iskry).

New World sprawia duże kłopoty posiadaczom najnowszych kart graficznych, o czym informowaliśmy w oddzielnej wiadomości. Amazon potwierdził, że dotyczy to układów GeForce RTX 3090 i to głównie od EVGA, aczkolwiek w sieci pojawiły się zgłoszenia odnoszące się do innych GPU. EVGA rozpoczął proces wysyłania nowych grafik do użytkowników, których egzemplarze zostały uszkodzone podczas grania w New World. YouTuber Jason Langevin przyznał, że firma nie czekała nawet na wysyłkę uszkodzonych kart.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: New World cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem graczy

 0