Google przygotowało grę z okazji Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Google przygotowało grę z okazji Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Igrzyska Olimpijskie w Tokio wystartowały z rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią COVID-19. Święto sportu potrwa do 8 sierpnia i w związku z tym wydarzeniem Google przygotowało grę z serii Doodle nawiązującą do tegorocznych Igrzysk.

16-bitowa produkcja Doodle Champion Island Games dostępna jest z poziomu strony głównej Google i by ją odpalić wystarczy po prostu nacisnąć umieszczony na grafice przycisk Play. Całość nawiązuje do kultury organizatora imprezy Japonii i przenosi do krainy orientalnych legend, pozwalając zmierzyć się w 7 starciach. Do naszej dyspozycji oddano: maraton, rugby, wspinaczkę, tenis stołowy, łucznictwo czy pływanie synchroniczne. Co ciekawe tytuł posiada prostą fabułę i równie banalne sterowanie więc powinna przypaść do gustu większości użytkowników. Wcielamy się tu w kota Lucky i wykonujemy zadania dla napotkanych postaci.

Google przygotowało specjalną grę z okazji Igrzysk Olimpijskich w Tokio, w którą zagramy na przeglądarce.

Nie zabrakło animowanych wstawek przypominających anime, a sama rozgrywka na myśl przypomina przeglądarkowe jRPG. Do przeprowadzania kluczowych akcji wykorzystujemy spację, z kolei postacią kierujemy strzałkami. Za powstanie Doodle Champion Island Games odpowiada japońskie studio 4°C. Gra pozbawiona jest przemocy co sprawia, że zagrać w nią mogą także młodsze osoby. Warto wspomnieć, że 22 czerwca 2021 roku zadebiutowała pełnoprawna gra Igrzyska Olimpijskie w Tokyo 2020 od SEGI. Pozwala ona wystartować w 18 dyscyplinach sportowych m.in. w sztafecie 4x100 metrów, rzucie młotem, biegu przez płotki, tenisie czy piłce plażowej.

Dodatkowo możemy wybrać płeć naszej postaci oraz jej wygląd. Tymczasem interesująca dla fanów gier była sama ceremonia otwarcia Igrzysk. Podczas parady narodów reprezentantom przygrywały utwory z japońskich gier wideo, a na liście znalazł się Final Fantasy Sonica czy Kingdom Hearts. Nie zabrakło również motywów z Dragon Questa, Monster Huntera oraz Soulcalibura. Nikkei Asia podaje, że łącznie odegrano utwory z 19 gier.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Google przygotowało grę z okazji Igrzysk Olimpijskich w Tokio

 0