Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 20. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 20. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Odcinek 20 skupia się m.in. na karcie graficznej NVIDIA GeForce RTX 3090 SUPER, na której temat poznaliśmy nowe szczegóły. Ma to być energożerny układ i jego zapotrzebowanie na energię wyniesie 450 W, czyli o 100 W więcej niż RTX 3090, więc potrzebny będzie naprawdę mocny zasilacz. GPU będzie pierwszą kartą graficzną NVIDIA RTX 30 z pamięcią o prędkości 21 Gb/s.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Oprócz tego do Internetu wyciekła lista chipsetów z serii 600 dla proesorów Alder Lake, w tym X699, z czego ten ostatni ma być flagową propozycją. Z690 to nowy układ dla topowych płyt głównych skierowany do graczy oraz entuzjastów komputerów. Należy tu oczekiwać dwóch kanałów pamięci RAM DDR5 i minimum zadowalającej linii PCIe 5.0 dla kart graficznych. Intel H670 jest z kolei odpowiednikiem dla biznesu oraz laptopów. Q670 i Q670E najpewniej zrezygnują z opcji podkręcania, a także wsparcia dla DDR5. Chipset R680E to natomiast tajemnica, aczkolwiek trzeba oczekiwać, że będzie używany w scenariuszach embedded z notebookami. Samsung zaprezentował moduł RAM DDR5-7200 o pojemności aż 512 GB. To progres względem aktualnych DDR4 osiągających maksymalnie 256 GB.

Południowokoreańska firma prognozuje, iż DDR5 stanie się standardem do 2023 roku. Na koniec został jeszcze Cyberpunk 2077, który nadal może dostać multiplayera. Przypomnijmy, że tryb sieciowy był przewidziany w pierwotnej wersji gry, ale ostatecznie nie zadebiutował wraz z grą CD Projekt RED. Informacja odnaleziona w plikach aktualizacji 1.3 sugeruje jednak, że w przyszłości powinniśmy dostać jakąś funkcję sieciową.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 20. Sprawdź co Cię ominęło

 0