Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 97. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 97. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. ITHardware szuka influencera, którzy będą działać w social mediach serwisu (Instagram, TikTok, Youtube). Jeśli jesteście zainteresowani ofertą, nagrajcie jednominutowy film i wyślijcie pod wskazany adres. Oprócz tego trwa plebiscyt ITHardware For Gamers 2023. Do wygrania jest 120 nagród, a nagroda główna to karta graficzna GeForce RTX 3060 Ti GDDR6X.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Osoby, które liczyły, że na rynku pojawi się przystępny cenowo GeForce RTX 4070 będą rozczarowane, bo na razie nie ma takich planów. Według przecieków cena referenta RTX 4070 wynosić ma aż 749 USD. Wiele osób liczyło, że debiutujący 12 kwietnia układ graficzny zostanie wyceniony do 499 dolarów, czyli startowej kwoty poprzedniego modelu GeForce RTX 3070. Następne doniesienia sugerowały 699 dolarów a obecnie mowa o wspomnianych 749 USD. Podobnie jak wersja Ti, RTX 4070 powinien zawierać 12 GB pamięci GDDR6X obsługiwane przez 192-bitowy interfejs, co przełoży się na przepustowość 504,2 GB/s. Nowa karta graficzna bazuje na GPU AD104 (wariant AD104-250-A1).

Ryzen 7 7800X3D trafi do sklepów 6 kwietnia i jak się okazuje będzie on trzecim, a zarazem najtańszym modelem z rodziny X3D. Oficjalna cena procesora w USA wynosi 449 dolarów, aczkolwiek producent nie potwierdził jeszcze sugerowanej ceny w Europie. ComputerBase twierdzi, że CPU zostanie wyceniony na około 509 euro. Z drugiej strony ceny w niektórych sklepach sugerują, iż cena może być wyższa na Starym Kontynencie. Przykładowo w Słowenii Ryzen 7 7800X3D sprzedawany jest już bowiem za 530 euro, z kolei jeden Niemiecki sklep oferuje ten model za 607 euro. Nie brak też ofert za ponad 800 EUR.

Counter-Strike: Global Offensive bije kolejne rekordy popularności. W lutym peak wyniósł 1,320,219 jednocześnie aktywnych graczy, ale na tym nie koniec, bo w marcu gra Valve ustanowiła nowy rekord wynoszący 1,416,861 jednocześnie aktywnych użytkowników. Średnia 1 mln aktywnych graczy również budzi podziw, zwłaszcza że produkcja zadebiutowała w 2012 roku. Ciężko ocenić czy takie zainteresowanie utrzyma się w przyszłości, bo jeżeli wierzyć plotkom nachodzi następca CS:GO i może on pojawić się pod koniec marca lub w kwietniu. Jak będzie, zobaczymy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 97. Sprawdź co Cię ominęło

 0