Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 96. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 96. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. Partnerzy NVIDII podobno szykują następne obniżki cen kart graficznych GeForce GTX 16 i RTX 30, co jest dobrą wiadomością dla osób szukających tych układów graficznych. Chiński portal MyDrivers studzi jednak emocje i donosi, że nie będzie dużych obniżek i mowa tu o kwotach rzędu 30-50 juanów, czyli maksymalnie do 30 zł. Takie małe spadki raczej nie wpłyną na sprzedaż GPU.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Dobre wieści mamy też dla ludzi szukających dysków SSD, których ceny spadły już o 30%, a ma być jeszcze taniej. Jak donosi Tom's Hardware, ceny dysków SSD stopniały od 15% do 30% od początku 2023 r., z kolei w nadchodzących miesiącach spodziewane są dalsze spadki. Wprawdzie producenci pamięci NAND flash od ubiegłego roku zmniejszają produkcję, żeby powstrzymać ten gwałtowny regres cen, aczkolwiek najpewniej nie przyniesie to efektu, na czym skorzystają klienci. Większość dostępnych na rynku dysków o pojemności 1 TB jest teraz tańsza niż w pierwszym tygodniu stycznia. Przykładowo Samsung 990 Pro kosztował w naszym kraju na początku roku ok. 790 zł za 1 TB wariant, a aktualnie da radę kupić go za niecałe 650 zł.

Wyniki z 16 recenzji potwierdzają, że Ryzen 9 7950X3D to najwydajniejszy CPU na rynku wygrywający zarówno z Core i9-13900K, jak i Core i9-13900KS. 3DCenter podkreśla, że Ryzen 9 7950X3D jest nie tylko lepszy, ale również zużywa znacznie mniej energii. Wyniki są zbierane z 16 recenzji, zawierających różne testy gier i ustawienia, ale większość korzystała z rozdzielczości 720p lub 1080p. Reasumując CPU Czerwonych to nowy król wydajności i jednocześnie bardziej efektywna jednostka od propozycji Intela. Jest też droższy, a jakby tego było mało płyty główne AM5 także do tanich nie należą.

Counter-Strike 2 majaczy na rogu. Kolejne źródło potwierdziło, że Valve kończy prace nad grą i powinno udostępnić betę pod koniec marca lub kwietnia. Pierwszy sprawdzian przeprowadzono w siedzibie studia, w którym udział wzięli profesjonalni gracze. Nie powinniśmy się nastawiać na rewolucję względem CS:GO tylko ewolucję na nowym silniku graficznym i paroma zmianami czy poprawkami w porównaniu do poprzednika. Gra stanowiła priorytet dla deweloperów, dlatego przymknęli okno na rozwój obecnej części. Inaczej będzie w przypadku nowej produkcji, która będzie regularnie rozwijana, żeby zapewnić fanom „poziom, jakiego ludzie oczekują od CS-a”.

Tymczasem Hogwarts Legacy notuje świetny wynik. Według firmy GSD, Hogwarts Legacy po trzech tygodniach od premiery jest piątą najczęściej wybieraną grą ostatnich 12 miesięcy. W lutym był to lider europejskiego zestawienia i wyprzedził takie tytuły jak FIFA 23, Grand Theft Auto 5, Call of Duty: Modern Warfare 2, NBA 2K23, Red Dead Redemption 2, The Last of Us: Part 2 czy God of War Ragnarok.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 96. Sprawdź co Cię ominęło

 0