Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 84. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 84. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. Wyciekły plany Intela na najnowsze procesory Raptor Lake-S Refresh i Sapphire Rapids. Slajdy opublikowane przez @9550pro prezentują CPU do komputerów stacjonarnych i stacji roboczych, które trafią do sprzedaży w ciągu najbliższych 5 kwartałów. Według harmonogramu Intel odświeży całą swoją platformę do komputerów stacjonarnych za pomocą jednostek o mocy 125 W, 65 W i 35 W.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

NVIDIA po premierze kart graficznych GeForce RTX serii 40 nie zwalnia tempa i już planuje wydanie kolejnego modelu, którym jest GeForce RTX 4070 Ti. Co ciekawe może on być sprzedawany w sugerowanej cenie detalicznej 899 USD. Należy przypomnieć, iż NVIDIA chciała wprowadzić GeForce'a RTX 4070 Ti jako GeForce'a RTX 4080 12 GB. Oczywiście nie warto przywiązywać się do tej ceny, bo producent nie raz zmieniał zdanie w ostatniej chwili, a dodatkowo również rynek weryfikuje ceny układów graficznych. Zieloni nie odnieśli się do tej informacji.

Tymczasem Radeon RX 7900 XTX został przetestowany w benchmarku Geekbench. GPU sparowany z 8-rdzeniowym procesorem Ryzen 7 7700X na płycie głównej ROG Crosshair X670E Extreme pozostaje wyraźnie wydajniejszy od GeForce'a RTX 4080 w API Vulkan (~15%), ale gorzej radzi sobie w OpenCL (~14%). Z drugiej strony nie zapominajmy, iż oprogramowanie Geekbench nie zawiera wystarczających danych, żeby wysnuć konkretne wnioski i orzec kto ostatecznie wygrywa rywalizację. Kartę do testów dostali jednak recenzenci, które są lepszym wyznacznikiem.

CD Projekt RED chciał umieścić w Cyberpunku 2077 multiplayera, lecz finalnie nic z tego nie wyszło. Dlaczego? Otóż Philipp Weber, który był starszym projektantem zadań i koordynatorem gry, powiedział, iż powodem były fatalny debiut CP 2077 oraz błędy, przez które deweloperzy musieli usiąść do naprawy, a nie rozwijać projekt o nowe pomysły w tym implementację wariantu sieciowego. W zeszłym roku polskie studio znów "rozpatrzyło" plany udostępnienia niezależnej gry wieloosobowej związanej ze światem Cyberpunka 2077. Jednak od tamtej pory nie usłyszeliśmy żadnych konkretów.

Electronic Arts zdradziło datę premiery Star Wars Jedi: Ocalały, która pokrywa się z niedawnym przypadkowym ujawnieniem daty przez Steam. Produkcja trafi do sprzedaży 16 marca 2023 roku na PC i konsolach PlayStation 5, Xbox Series X/S. Star Wars Jedi: Ocalały to kontynuacja Star Wars Jedi: Upadły zakon z 2019 roku, w której ponownie kierujemy poczynaniami jednego z ostatnich ocalałych Jedi, który musi rozwijać swoje umiejętności, jednocześnie uciekając przed Imperium.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 84. Sprawdź co Cię ominęło

 0