Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 89. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 89. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. NVIDIA ruszyła ze sprzedażą poprawionych kart graficznych GeForce RTX 4080 i RTX 4070. Igor's Lab sugeruje, że GPU nie zostały ulepszone wydajnościowo, tylko rozwiązały potencjalny problem. Pierwsze karty graficzne GeForce RTX 4080 i RTX 4070 Ti były dostarczane ze standardowymi GPU AD103-300 i AD104-250. Aktualnie są dostarczane procesory graficzne AD103-301 i AD104-251. Na czym polega różnica? Chodzi głównie o wyeliminowanie problemu z kontrolowaniem prędkości wentylatorów w nowszych wersjach.

Zapraszamy do obejrzenia newsowego podsumowania tygodnia.

Branża komputerów notuje spadki sprzedaży, ale nie jest jedyna. Również segment smartfonów mierzył się z gorszymi wynikami w 2022 roku. Wysoka inflacja oraz kiepskie prognozy gospodarcze na 2023 r. zmusiły konsumentów do ograniczeń i zmniejszyły zainteresowanie kupnem smartfonów. Analitycy z Canalys szacują, że globalna sprzedaż w IV kwartale 2022 r. spadła o 17 procent w porównaniu z 2021 r. Całoroczna sprzedaż spadła do mniej niż 1,2 miliarda, co oznacza spadek o 11 procent rok do roku. Są to najgorsze wyniki od 10 lat. Apple, które zajmuje pierwsze miejsce na rynku i drugi w wyścigu Samsung poradziły sobie nieco lepiej niż konkurenci. Xiaomi, Oppo i Vivo odnieśli spadki po odpowiednio 11, 10 i 8 procent udziału w rynku.

Menedżer haseł to przydatne narzędzie do przechowywania niekiedy skomplikowanych haseł, których nie jesteśmy w stanie zapamiętać. Jest to jednak oprogramowanie narażone na pewne zagrożenie w tym atak hakerski i włamanie, do którego doszło w przypadku aplikacji Norton Password Manager. Gen Digital, dawniej Symantec Corporation i NortonLifeLock, wysyła klientom powiadomienia o naruszeniu danych, informując ich, że hakerzy pomyślnie włamali się do kont Norton Password Manager. Kłopot w tym, iż użytkowników powiadomiono dopiero 6 tygodni po zdarzeniu. Do tej pory wrażliwe dane mogły być udostępnione przez cyberprzestępcę osobom trzecim. Zgodnie z raportem w posiadanie informacji weszła nieznana persona, która uzyskała je z wykorzystaniem Dark Web.

Nintendo Switch zadebiutował w 2017 roku i od tamtej pory byliśmy świadkami nadejścia nowej generacji konsol PlayStation 5 i Xbox Series X/S, które mają już prawie trzy lata na karku. Mimo tego japoński producent nie wydał wersji z nowym procesorem o nazwie Pro tylko ograniczył się do dwóch modeli - odchudzonej Lite i z wyświetlaczem OLED. Nie są to kluczowe zmiany, a wewnątrz nadal funkcjonuje starszy już SoC. Z tego względu urządzenie odstaje zwłaszcza od najnowszych konsol konkurentów, aczkolwiek Nintendo ani myśli zaprezentować Switch 2 i ma ku temu logiczny powód. Otóż sprzęt nadal sprzedaje się bardzo dobrze i jest na niego zapotrzebowanie. W związku z tym Nintendo planuje zwiększyć produkcję Switcha, licząc pieniądze i w ciszy działać nad jego następcą.

CD Projekt zwiększa hype na dodatek fabularny do Cyberpunka 2077. Według studia Phantom Liberty ma być największym DLC w historii polskiej firmy pod względem włożonych w projekt środków finansowych. Oznacza to, że Redzi wiążą z rozszerzeniem ogromne nadzieje, które miejmy nadzieję nie zostaną zawiedzione, jak w przypadku podstawki. Właśnie z tego powodu do deklaracji przedstawicieli spółki podchodzę z dystansem. Nieznana jest data premiery Phantom Liberty i rozpoczęcia kampanii marketingowej, aczkolwiek powinien on trafić do sprzedaży w 2023 r. Marek Bugdoł dodał, że CD Projekt liczy, iż dodatek przyciągnie nie tylko fanów podstawki, ale również nowych graczy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 89. Sprawdź co Cię ominęło

 0