Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 81. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 81. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. Mamy dobrą nowinę dla osób chcących kupić procesor AMD. Producent dyskretnie i bez medialnego szumu obniżył ceny serii Ryzen 5000. Przykładowy Ryzen 7 5800X3D w trakcie premiery wyceniono na aż 449 dolarów amerykańskich, co w kwietniu 2022 roku w przeliczeniu dawało około 2341 złotych. Ostatnio ten sam CPU kupimy w wielu renomowanych sklepach internetowych za 1749 zł, a zatem mowa o 600-złotowej obniżce (kwiecień). Pełen spis procesorów z obniżonymi cenami znajdziecie pod tym adresem.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

NVIDIA GeForce RTX 4090 ma cierpieć na poważny problem. Redditorzy znani jako reggie_gakil i NoDuelsPolicyy opublikowali zdjęcia swoich kart graficznych GeForce RTX 4090 ze stopionymi 16-pinowymi złączami zasilania. Karta Gigabyte GeForce RTX 4090 Gaming OC od reggie_gakil podczas grania w Red Dead Redemption 2 zapaliła się i pojawił się dym. Wszystkie trzy zdarzenia dotyczą modelu GeForce RTX 4090 korzystającego z 16-pinowego złącza. Nim układ graficzny zadebiutował PCI-SIG (organ odpowiedzialny za specyfikacje PCIe) był podobno zaniepokojony "zmiennością termiczną dla nowych zasilaczy". Potem ujawniono, iż to NVIDIA zgłosiła problem do PCI-SIG.

Firma GALAX udostępniła materiał promujący ich autorską wersję GeForce RTX 3060 Ti z pamięcią GDDR6X. Wideo zawiera testy porównawcze z GeForce RTX 3070 w kilku grach. W większości z nich to GeForce RTX 3060 Ti GDDR6X prezentuje lepszą wydajność. GeForce RTX 3070 oferuje 5888 rdzeni CUDA, podczas gdy jego rywal został wyposażony w 4864 jednostek CUDA. Testy przeprowadzono w grach: Cyberpunk 2077, Spider-Man Remastered oraz A Plague Tale: Requiem. W dwóch pierwszych produkcjach to RTX 3060 Ti GDDR6X wychodzi na prowadzenie, z kolei w ostatnim RTX 3070 odnotowuje lepsze wyniki.

Apple potwierdziło przejście iPhone'ów na standard USB typu C, co wynika z przepisów Unii Europejskiej wprowadzających jeden typ ładowarki dla sprzętu mobilnego. Decyzja giganta z Cupertino nie dziwi, choć sama firma nie jest z niej zadowolona, czemu sama dała wyraz już w przeszłości. Nie wiemy jednak, czy modele wyposażone w port USB-C trafią jedynie do krajów członkowskich UE, czy też na wszystkie rynki. Istnieje prawdopodobieństwo, iż producent będzie sprzedawać nowe iPhone'y z USB-C na całym świecie. Seria iPhone 14 powinna być ostatnią wyposażoną w port Lighting a zmiana nadejdzie wraz z przyszłoroczną generacją iPhone 15 bądź iPhone 16.

Najważniejszą wiadomością ze świata gamingu w zeszłym tygodniu była zapowiedź Wiedźmina Remake znanego wcześniej pod nazwą Wiedźmin Canis. Gra będzie działała na silniku Unreal Engine 5 tak jak każdy przyszły projekt CD Projekt RED. Niestety na premierę odświeżonych pierwszych przygód Geralta z Rivii przyjdzie nam poczekać lata, bo tytuł może pojawić się nawet po nadejściu Wiedźmina 4. Wiedźmin Remake zadebiutuje na PC i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S i otrzyma wszelkie niezbędne usprawnienia w tym nową oprawę graficzną.

Zostając przy świecie Wiedźmina, fanów uniwersum Andrzeja Sapkowskiego zelektryzowała wieść o rezygnacji z tytułowej roli w serialu Netflixa Henry'ego Cavilla. Aktor wcielał się w słynnego zabójcę potworów od pierwszego sezonu obecnego na popularnej platformie streamingowej od końca 2019 roku, możemy go obejrzeć także w drugim sezonie i trzecim, który będzie dla Cavilla ostatnim w butach Geralta. Miecze przejmie od czwartego sezonu 32-letni Liam Hemsworth znany z serii Igrzyska Śmierci oraz tego, że był mężem Miley Cyrus.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 81. Sprawdź co Cię ominęło

 0