Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 74. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 74. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. Procesory AMD Ryzen 7000 (Raphael) z rdzeniami Zen 4 trafią na rynek 27 września. Jednak w sieci jeszcze przed debiutem udostępniono wyniki testów modelu Ryzen 7 7700X. Układ sprawdzono w programie CPU-Z i chociaż test zniknął z bazy to jak wiemy w internecie nigdy nic nie przepada.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Ryzen 7 7700X wygrał z Core i5-12600K o 1% pod względem wydajności jednowątkowej, ale nie dogonił modelu Core i7-12700K. Patrząc na poprzednią generację Zen 4 AMD najnowszy procesor Ryzen 7 7700X przegonił Ryzena 7 5800X o 21%, a Ryzena 9 5950X o 20%. W przypadku wydajności wielowątkowej Ryzen 7 7700X wyprzedził Core i9-12900K o zaledwie 1%. Intel z kolei ujawnił, że przygotował cztery karty graficzne z serii Arc dla komputerów stacjonarnych. Niebiescy wprowadzają do sprzedaży modele Arc A7: A770 i A750, które są również jedynymi kartami Limited Edition. A770 zostanie wyposażony w 16 GB lub 8 GB pamięci GDDR6 zaś Arc A750 oficjalnie zawiera 28 rdzeni Xe oraz 8 GB pamięci GDDR6.

Rynek kart graficznych notuje w ostatnim czasie spadek cen, który jest widoczny także w Europie. NVIDIA obniżyła ceny GPU GeForce RTX 3090 Ti, RTX 3090 oraz RTX 3080 Ti w wersji Founders Edition. Okazja ma być jednak ograniczona czasowo, więc jeżeli komuś zależy na kupnie nowego układu, to powinien się pospieszyć. CD Projekt RED pracuje nad pierwszym i jak się okazuje ostatnim dodatkiem fabularnym do Cyberpunka 2077. Widmo Wolności trafi na PC i konsole nowej generacji (PS5 oraz Xbox Series X/S) z pominięciem old genów (PS4 oraz Xbox One). Redzi przyznali, iż nie zamierzają porzucać swojej marki, tylko nadal ją rozwijać.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia naszych materiałów w tym najnowszego newsowego podsumowania tygodnia i zostawienia łapki w górę, a także subskrypcji na kanale ITHardware w serwisie YouTube.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 74. Sprawdź co Cię ominęło

 0