Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 62. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 62. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe newsy. Nowe podsumowanie zaczynamy od testów 24-rdzeniowego procesora Intel Core i9-13900 bazującego na 10 nm litografii Intel 7+, który w sumie ma 8 rdzeni P i 16 rdzeni E. Jest to jednak wczesna wersja układu, więc nie wiemy jakie wyniki osiągnie finalne wydanie. Początkowe osiągnięcia są natomiast obiecujące. Zostając jeszcze przy Intelu, nieoficjalna informacja wskazuje, iż najnowszy proces technologiczny Intel 4 (7 nm) powinien przynieść znacznie ulepszenia względem Intel 7.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Niebiescy dążą do zwiększenia zegarów przy zachowaniu aktualnego poboru energii. Karta graficzna AMD Radeon RX 6700 oficjalnie zadebiutowała na rynku. Jest to dość nietypowy debiut, ponieważ nastąpił bez żadnych konferencji prasowych, z kolei GPU pojawił się w sprzedaży 9 czerwca, a media o tym fakcie dowiedziały się kilka dni później. Radeon RX 6700 to w zasadzie mobilny Radeon RX 6700M tylko w stacjonarnej edycji. RX 6700 oparto na układzie graficznym Navi 22, wyposażonym w 36 jednostek obliczeniowych (CU) i 2304 procesory strumieniowe.

Znajdziemy tu 10 GB pamięci VRAM GDDR6 zamiast 12 GB VRAM umieszczonych w modelu Radeon RX 6700 XT. Radeon RX 6700XT z pełnym GPU Navi 22 w oficjalnym rankingu UL uzyskał 12872 punkty w 3DMark Time Spy (GPU). Tymczasem do Polski po miesiącach oczekiwań trafiła platforma Disney+, która próbuje rzucić wyzwanie innym gigantom streamingowym takim jak Netflix czy HBO Max. Usługa zawiera ponad 500 produkcji (filmów i seriali) i kosztuje 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 złotych rocznie. Druga opcja wydaje się rozsądniejsza z finansowego punktu widzenia. Niestety Disney+ nie dostał okresu próbnego. Korzystacie z konkurencyjnego Amazon Prime i lubicie gry? W takim razie mamy dla was ciekawą propozycję na lipiec.

Użytkownicy Amazon Prime w dniach 12-13 lipca odbiorą za darmo m.in. Mass Effect Legendary Edition, czyli kompletny zestaw zremasterowanej trylogii przygód komandora Sheparda, który posiada wszystkie opublikowane do trzech gier dodatki. Oprócz tego na liście są m.in. GRID Legends, Need for Speed Heat, Star Wars Jedi Knight — Jedi Academy, Star Wars Jedi Knight II — Jedi Outcast, Star Wars Republic Commando, Serial Cleaner czy The Darkside Detective. Photoshop to istny kombajn, dzięki któremu tworzymy naprawdę świetne rzeczy, ale miesięczny koszt aplikacji jest duży, w efekcie nie każdy może pozwolić na to narzędzie. Adobe szykuje przeglądarkową, bezpłatną wersję programu graficznego. Obecnie trwają testy w Kanadzie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 62. Sprawdź co Cię ominęło

 0