Photoshop będzie dostępny za darmo. Trwają testy nowej wersji programu

Photoshop będzie dostępny za darmo. Trwają testy nowej wersji programu

Photoshopa kojarzy niemal każdy użytkownik internetu. Program nie należy do tanich rozwiązań, z czego sprawę zdaje sobie Adobe, które postanowiło udostępnić swoje oprogramowanie również w wersji nieodpłatnej.

Photoshop to najpopularniejsza aplikacja do obróbki graficznej używana na całym świecie. Oprogramowanie pozostaje dostępne w formie subskrypcji kosztującej użytkownika indywidualnego 45 złotych miesięcznie. Są oczywiście bezpłatne zamienniki, lecz w jakichś względach ustępują one Photshopowi. Adobe myśli jednak o osobach, które wolą korzystać z darmówek, dlatego rozpoczęło testowanie bezpłatnej wersji Photoshopa, dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej. Do korzystania z tej wersji koniecznie jest posiadanie konta Adobe.

Darmowy Photoshop w wersji przeglądarkowej jest obecnie testowany w Kanadzie. Aplikacja ma jednak pewne ograniczenia względem płatnego wydania.

Photoshop za darmo

Jest to edycja o nazwie freemium i podstawowe funkcje są oferowane bez opłat, aczkolwiek nie brakuje opcji, które znajdziemy jedynie w płatnej edycji Photoshopa. Należy więc uznać to za testową wersję tyle, że bez ograniczenia czasowego. Mimo wszystko udostępniono odpowiednią ilość narzędzi, żeby Photoshopa w wersji przeglądarkowej dało radę użyć do bezproblemowej obróbki graficznej. Maria Yap z Adobe powiedziała, iż firma chce, aby program był dostępny dla większej grupy odbiorców niż obecnie, stąd pomysł stworzenia wersji freemium.

Ponadto akcja pewnie zdoła przekonać niektóre osoby do skorzystania z płatnego wydania Photoshopa. Aktualnie freemium jest dostępny w Kanadzie i niestety nie wiemy kiedy będzie wprowadzony w innych regionach świata w tym w Polsce. Oczywiście liczymy, że darmowy Photoshop zawita także do nas. W międzyczasie Adobe kontynuuje rozwój przeglądarkowego wydania oprogramowania, implementując nowe funkcje. Producent zaprezentował również nowy filtr neuronowy oparty na sztucznej inteligencji, który trafi do płatnego Phostoshopa.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Photoshop będzie dostępny za darmo. Trwają testy nowej wersji programu

 0