Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 38. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 38. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Do sklepów trafiły płyty główne Intel B660 i H610 dla procesorów Alder Lake. Na chińskiej platformie Taobao przed debiutem udostępniono wspomniane modele, a dokładniej płyty Gigabyte i ASRock B660 i H610. H610M-HDV / M.2 to najtańszy model na platformie za 86 USD. Płytę główną wyposażono w konstrukcję zasilania 7+1 faz VRM z pojedynczym 8-pinowym złączem, dwoma gniazdami DDR4 DIMM. ASRock B660M-HDV  został wyceniony na 100 USD.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Zostając jeszcze przy Intelu, karty graficzne Arc Alchemist pojawią się w marcu 2022 roku, co przeczy wcześniejszym informacjom zakładającym debiut w styczniu. Niebiescy mają początkowo wypuścić dwa GPU - 16 GB z 512 jednostkami wykonawczymi i wersję z 12 GB pamięci VRAM oraz 384 jednostkami wykonawczymi. Mówi się, że najwydajniejszy układ DG2 będzie posiadał 4096 rdzeni, 256-bitową szynę pamięci i TDP na poziomie 225 W. Sytuacja na rynku kart graficznych jest niełatwa ze względu na trudną dostępność układów i ich wysokie ceny. Według danych GeForce GTX 1650 to obecnie najlepiej sprzedająca się karta i o dziwo nie należy do tanich propozycji. Sugerowana cena tego modelu wynosi 150 dolarów amerykańskich, aczkolwiek kryzys doprowadził do tego, że jest ona sprzedawana nawet po 350 USD.

Tymczasem ASUS pracuje nad adapterem DDR4 dla płyt kompatybilnych z DDR5. Projekt firmy ma szansę rozwiązać problem użytkowników zastanawiających się nad wyborem płyty głównej, które jeżeli chodzi o nową generację nie są tanie. Z drugiej strony całość musi zostać dopracowana, bowiem rozmiary adaptera budzą niepokój. Cóż sam pomysł jest bardzo ciekawy i będzie metodą przeczekania absurdalnych cen pamięci RAM. Na koniec zapraszamy do zostawienia subskrypcji na naszym kanale YouTube oraz łapek w górę pod publikowanymi na nim materiałami w tym najnowszym odcinkiem newsowego podsumowania tygodnia.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 38. Sprawdź co Cię ominęło

 0