GeForce GTX 1650 to obecnie najlepiej sprzedająca się karta graficzna i wcale nie jest tania

GeForce GTX 1650 to obecnie najlepiej sprzedająca się karta graficzna i wcale nie jest tania

Jeśli chcecie wiedzieć, jak źle dzieje się na rynku kart graficznych, to wystarczy spojrzeć na rankingi sprzedaży i najpopularniejszą kartę graficzną w popularnych sklepach jak Amazon i Newegg. Podpowiadamy - najpopularniejsza konstrukcja to ani Radeon RX 6000 ani GeForce RTX 3000.

Gracze są obecnie w ciężkiej sytuacji, ciągle czekając na obiecywane przez producentów obniżki cen i zwiększenie dostaw. Oczywiście szalejący niedobór chipów jest tutaj głównym winowajcą i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku niewiele się zmieni. Ograniczoną podaż wykorzystują oczywiście spekulanci, którzy szukają łatwej okazji do zarobku. Do niedoborów w pewnym stopniu przyczyniają się też górnicy kryptowalut, którzy skupują sporo towaru i to często bezpośrednio od producenta.

GTX 1650 to obecnie najlepiej sprzedająca się karta graficzna. Gracze są w stanie zapłacić nawet 350 USD za ten model.

Szalejące ceny doprowadziły do dziwacznej sytuacji, że wiele osób odkładając pieniądze może pozwolić sobie co najwyżej na starszą kartę z epoki Turingów. Najpopularniejszą kartą zarówno na Amazon jak i Newegg jest zwykły GTX 1650. Popularność tej karty widoczna jest również w statystykach Steam. Model ten zajmuje drugie miejsce na liście kart graficznych użytkowników platformy.

Niestety, również GTX 1650 zdrożał i to bardzo, co pokazuje na jakie kompromisy muszą godzić się gracze, by móc złożyć PC. Sugerowana cena tego układu wynosiła około 150 USD, jednak obecnie popularne modele sprzedawane są w okolicy 350 USD. GTX 1650 to jedna z najtańszych kart, które pozwalają osiągnąć 60 fps w rozdzielczości 1080p w wielu nowych grach, jednak płacenie za budżetowy model z 2019 roku 350 USD pokazuje, w jak ciężkiej sytuacji się znajdujemy.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1650 to obecnie najlepiej sprzedająca się karta graficzna i wcale nie jest tania

 0