NFT z Castlevanii sprzedane za 162000 USD. Zapłacilibyście tyle za taki obrazek?

NFT z Castlevanii sprzedane za 162000 USD. Zapłacilibyście tyle za taki obrazek?

NFT ma wielu przeciwników, jednak póki są chętni na ich zakup, to będą ciągle się pojawiać, generując coraz większe dochody dla twórców. Najnowszym tego przykładem jest 14 NFT z gry Castlevania, które Konami niedawno wystawiło na sprzedaż.

Konami na początku tego miesiąca ujawniło, że dołączyło do platformy NFT, sprzedając 14 NFT na portalu aukcyjnym OpenSea. Kolekcja Konami Memorial NFT jest częścią obchodów 35. rocznicy Castlevanii, co odróżnia te unikalne tokeny od innych NFT związanych z grami, promowanych mocno przez wielu producentów. Licytacja na przedmioty rozpoczęła się 12 stycznia i wszystkie zostały sprzedane w ciągu weekendu.  Łącznie 14 unikatów sprzedano za ponad 162000 USD, a tego typu aukcje są z pewnością zachętą dla kolejnych twórców.

Tokeny NFT z gry Castlevania sprzedano za 162000 USD. Za poniższą grafikę (którą i tak każdy może obejrzeć) ktoś zapłacił 26000 USD.

Konami Castlevania NFT

Jeśli odliczyć pobieraną przez platformę sprzedażową OpenSea prowizję w wysokości 2,5%, Konami zarobiło 157000 USD, a to nie koniec dochodów z tych przedmiotów. Twórcy gry zrobią kolejne 10% wartości za każdym razem, gdy token zmieni właściciela. Średnio NFT z gry Castlevania sprzedawano za około 12000 $ każdy. Najdroższy pixel art oparty na mapie zamku Draculi z oryginalnej gry Castlevania wylicytowano za 26 538,96 $. Trwający 3 minuty film zbudowany z fragmentów rozgrywki sprzedano za 17518 USD.

Zainteresowanie NFT jest bardzo duże, co jest zaskakujące patrząc na niechęć graczy do takich elementów. Twórcy Stalkera 2 wycofali się z wprowadzenia tokenów, gdy zobaczyli reakcje swoich fanów. Inaczej postępuje Ubisoft, który wbrew krytyce nie wycofa się z platformy Quartz. Patrząc na dochody generowane przez NFT, nie powinno nikogo dziwić, że Konami nazywa licytację, "pierwszym" swoim projektem NFT.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NFT z Castlevanii sprzedane za 162000 USD. Zapłacilibyście tyle za taki obrazek?

 0