Nie czekajcie na Pixel Fold. Google podobno skasowało składany smartfon

Nie czekajcie na Pixel Fold. Google podobno skasowało składany smartfon

Choć wydawało się, że po pierwszym zachłyśnięciu się składanymi smartfonami, doczekamy się wysypu takich urządzeń, to jednak nic takiego nie nastąpiło. Co więcej, okazuje się, że tacy giganci, jak Google, zdają się wycofywać ze wsparcia dla tej technologii, pomimo niedawnych deklaracji. 

Google szybko zainteresowało się technologią składanych smartfonów, badając temat pod swoje przyszłe produktu. Tego typu urządzenia stanowić miały główny trend na rynku mobilnym, ale jak na razie nie mogą przebić się do głównego nurtu, choćby ze względu na swoje ceny. Co więcej, dochodzą nas słuchy, że Google jak na razie wstrzymuje swój projekt „składaka”, co sugerować może, że na razie nie widzi w tego typu konstrukcjach tak dużego potencjału. 

Według przecieków Google wstrzymuje swój projekt „składaka”, co sugerować może, że na razie nie widzi w tego typu konstrukcjach tak dużego potencjału. 

Nie czekajcie na Pixel Fold. Google podobno skasowało składany smartfon

Przypominamy, że Google już w maju 2019 r. publicznie zdradziło, że eksperymentuje z technologią składanych wyświetlaczy i że robi to od jakiegoś czasu. W tamtym czasie jednak szef działu rozwoju Pixela w Google powiedział, że tak naprawdę nie zidentyfikowali jasnego przypadku użycia takiego urządzenia. Teraz, ponad dwa lata później, po wielu premierach składanych telefonów, choćby od Samsunga, Huawei czy Xiaomi i to na dodatek w trudnym środowisku łańcucha dostaw, Google wcale nie wydaje się być bliżej wprowadzenia na rynek takiego sprzętu niż w 2019 roku.

Ross Young, dyrektor generalny Display Supply Chain Consultants (DSCC), twierdzi, że źródła w łańcuchu dostaw powiedziały mu, że Google postanowiło nie wprowadzać na rynek składanego telefonu Pixel – przynajmniej nie w 2021 r. i nie w pierwszej połowie 2022 r. Źródła podają, że Google nie wierzy, że urządzenie będzie tak konkurencyjne jak powinno. Co więcej, Young wskazał na wcześniejsze plotki sugerujące, że smartfon miał być dostarczany z nie najnowszymi sensorami aparatu.

Biorąc to wszystko pod uwagę, prawdopodobnie w najlepszym interesie Google jest wstrzymanie prac nad Pixel Fold, o ile takowe w ogóle trwają. Składane telefony są nadal bardzo niszowymi produktami, a w tym przedziale cenowym kupujący oczekują najnowocześniejszego sprzętu, a nie przestarzałych aparatów (choć akurat Google umie wycisnąć więcej nawet ze starszych sensorów). Da to również czas na dojrzewanie autorskich technologi Google, takich jak np. procesor Tensor, jak równie samych elastycznych ekranów wykorzystywanych w tego typu konstrukcjach. Nie spodziewajcie się więc zobaczyć składanego Pixela zbyt szybko. 

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie czekajcie na Pixel Fold. Google podobno skasowało składany smartfon

 0