Nie ma chętnych na Snapdragona 888 Pro? Procesor ma trafić do Honor Magic 3

Nie ma chętnych na Snapdragona 888 Pro? Procesor ma trafić do Honor Magic 3

Snapdragon 888 Pro to nadchodzący procesor Qualcomma, który w przeciwieństwie do podstawowego wariantu może nie trafić do wielu smartfonów. Jak twierdzi leaker Teme na CPU nie ma obecnie chętnych, a zainteresowanie wykazał tylko Honor. W efekcie model Honor Magic 3 lub składany smartfon będzie pierwszym urządzeniem z tym wariantem na pokładzie. Niskie zainteresowanie Snapdragonem 888 Pro może wynikać z faktu, iż producenci telefonów zakupili dużą pulę Snapdragonów 888 bądź ze względu na koszta wolą tańszego Snapdragona 870. Istnieje jednak szansa, że pojawi się więcej chętnych na wspomniany chip. O modelu z dopiskiem Pro nie wiemy zbyt wiele. SM8450 opracowano w 4 nm procesie technologicznym, a ponadto składa on się z rdzeni Kryo 780 (ARM Cortex A9) i grafiki Adreno 730.

Według leakera na Snapdragona 888 Pro nie ma chętnych, a zainteresowanie procesorem obecnie wykazał Honor.

Posiada także modem Snapdragon X65 5G, przetwornik obrazu Spectra 680 i wspiera pamięci RAM typu LPDDR5. CPU zaoferuje oczywiście większe taktowania rdzeni oraz GPU niż bazowa wersja i tym ma się wyróżniać na tle poprzednika. Z drugiej strony przykładowy Snapdragon 865 Plus względem Snapdragona 865 zawierał również obsługę Wi-Fi 6E oraz Bluetooth 5.2 i należy spodziewać się, że Snapdragon 888 Pro dorzuci coś jeszcze. Wciąż nie wiemy na pewno, czy Snapdragon 888 Pro to w rzeczywistości Snapdragon 888+ i pod jaką nazwą ostatecznie zadebiutuje. Jest to propozycja przeznaczona dla smartfonów z wyższej półki.

Honor Magic 3 ma natomiast zadebiutować w sierpniu i zaoferować wydajną specyfikację, aczkolwiek tutaj brakuje konkretnych detali. Tymczasem producent zaprezentował niedawno serię Honor 50. W jej skład wchodzą wersje Honor 50, 50 Pro oraz Honor 50 SE. Podstawowy i mocniejszy model mają na pokładzie procesor Qualcomm Snapdragon 778G wspomaganego przez 8/12 GB pamięci RAM, z kolei sercem najtańszego wydania jest układ Mediatek Dimensity 900 z 6/8 GB RAM. Co ciekawe firma posiada dość ambitny plan zawojowania rynku smartfonów i rzucenia rękawicy Apple, które zajmuje ścisłe miejsce w rankingu popularności.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nie ma chętnych na Snapdragona 888 Pro? Procesor ma trafić do Honor Magic 3

 0