Nintendo Direct - podsumowanie wczorajszej prezentacji

Nintendo Direct - podsumowanie wczorajszej prezentacji

Nintendo sprawiło posiadaczom Switcha dużo przyjemności. Zapraszamy do podsumowania wczorajszego Nintendo Direct.

Pierwsza tegoroczna prezentacja Nintendo rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad kolejną odsłoną popularnej serii - Fire Emblem. Fire Emblem Warriors: Three Hopes będzie spin-offem nastawionym bardziej na akcję niż taktyczne planowanie (nie pierwszym, bo w 2017 roku na 3DS-ie ukazała się Fire Emblem Warriors). Gra ujrzy światło dzienne 24 czerwca. Opublikowano pierwszy zwiastun.

Wczorajsze Nintendo Direct rozpoczęło się od zapowiedzi Fire Emblem Warriors: Three Hopes. Ale później tempo wcale nie spadło...

Kolejną nowością podczas wczorajszego Nintendo Direct było Xenoblade Chronicles 3, czyli kolejna odsłona jednego z najwyżej ocenianych exclusive'ów w historii japońskiego giganta. Akcja "trójki" rozegra się w nowym uniwersum i możliwe, że będzie zwieńczeniem historii opowiedzianej w dotychczasowych dwóch odsłonach. Poznamy w niej losy szóstki bohaterów, na czele której staną Noah i Mio, żołnierze stojący po przeciwnych stronach barykady.

Nie zabrakło także dobrych wieści dla miłośników wąsatego hydraulika. Nintendo zapowiedziało Mario Strikers: Battle League, czyli grę... piłkarską z udziałem postaci znanych z uniwersum Super Mario. Jej premierę zaplanowano na 10 czerwca.  Jeszcze wcześniej - bo 29 kwietnia - do sklepów trafi Nintendo Switch Sports, czyli zestaw casualowych gier sportowych w sam raz na leniwe, rodzinne popołudnie lub spotkanie ze znajomymi.

Nintendo ogłosiło ponadto, że planuje odświeżenie kilku starszych tytułów. Podsumowując, w najbliższych miesiącach na Switcha trafią remastery następujących gier:

  • Chrono Cross
  • Front Mission
  • Portal 1 i 2
  • Star Wars: The Force Unleashed
  • Assassin's Creed: The Ezio Collection
  • No Man's Sky

Przypomnijmy, że podczas wczorajszego Nintendo Direct skoncentrowano się na grach, których premiery planowane są na pierwszą połowę roku. W drugiej natomiast możemy nastawiać się na premiery takich tytułów, jak sequel The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Bayonetta 3.

Zobacz także:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Direct - podsumowanie wczorajszej prezentacji

 0