Nintendo Switch 2 nadchodzi. Wiemy, kiedy ma zadebiutować

Nintendo Switch 2 nadchodzi. Wiemy, kiedy ma zadebiutować

Nintendo wreszcie uchyliło rąbka tajemnicy w sprawie premiery konsoli Switch 2. Według prezesa firmy sprzęt powinien zadebiutować jeszcze w tym roku podatkowym.

Nintendo wreszcie zdradza, kiedy możemy spodziewać się premiery

O tym, że konsola Nintendo Switch doczeka się następcy wiemy nie od dzisiaj. W ostatnim czasie do sieci trafiło sporo przecieków w temacie drugiej generacji Switcha. Były wśród nich między innymi szczegóły na temat specyfikacji. Jedną z najważniejszych kwestii, którą do tej pory wciąż było można traktować jako niewiadomą, pozostawała data premiery. Na szczęście już teraz wiemy, że wprowadzenie Switch 2 jest całkiem bliskim wydarzeniem.

Jak poinformował prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, ogłoszenie nowej konsoli odbędzie się jeszcze w tym roku podatkowym.

Jak poinformował prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, ogłoszenie nowej konsoli odbędzie się jeszcze w tym roku podatkowym. Niestety firma wciąż nie ujawniła dokładnej daty. Ta informacja zapewne będzie podana dopiero gdzieś bliżej samej premiery.

Furukawa poinformował również o zbliżającym się wydarzeniu Nintendo Direct, które zaplanowane jest na czerwiec. W jego trakcie przedstawiona zostanie oferta oprogramowania konsoli Switch na drugą połowę 2024 roku. Jednocześnie prezes ostudził emocje dodając, że podczas czerwcowego wydarzenie firma nie będzie omawiać Switch 2. Można więc zakładać, że firma przynajmniej do lipca dalej będzie milczeć na temat następnej generacji konsoli. 

Co na temat Switch 2 mówi internet?

Według niektórych plotek, Nintendo wprowadzi na rynek Switch 2 dopiero w 2025 roku. Nie tak dawno pojawiły się jednak znacznie bardziej optymistyczne doniesienia. Zdaniem @OreXda, następna konsola Switch będzie wypuszczona już w drugiej połowie tego roku. 

Konsola ma być początkowo dostępna jedynie w wersji z ekranem LCD. Dopiero później Nintendo ma wydać wariant z wyświetlaczem OLED. Pojawiły się też już spekulacje dotyczące ceny. Mówi się, ze Switch 2 będzie dostępny za kwotę mieszczącą się w przedziale od 399 do 499 dolarów amerykańskich. Jeśli chodzi o szczegółową specyfikację, zawierającą informacje o chipie czy ekranie, to warto zapoznać się z tym newsem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 nadchodzi. Wiemy, kiedy ma zadebiutować

 0