Nintendo Switch 2 - nowe pogłoski zdradzają taktowanie i litografię SoC

Nintendo Switch 2 - nowe pogłoski zdradzają taktowanie i litografię SoC

Do zbioru pogłosek na temat Nintendo Switch 2 dołączają właśnie nowe informacje. Tym razem plotki dotyczą układu SoC, który będzie napędzał nową konsolę. Jeśli informacje są prawdziwe, to możemy liczyć na taktowanie powyżej 2,5 GHz. Nowe informacje zdradzają także jaka litografia może zostać wykorzystana do produkcji chipu dla Switch 2.

Switch 2 ma coraz mniej tajemnic?

Informacji na temat konsoli Switch 2 jest jak na lekarstwo. Nintendo oraz wszyscy, którzy pracują nad tym urządzeniem pilnie strzegą jego tajemnic. Właśnie dlatego każde kolejne pogłoski są bardzo interesujące. A tych przybywa. Jeszcze w ubiegłym tygodniu dotarły do nas informacje, że Switch 2 został pokazany wybranej grupie deweloperów podczas Gamescom. Za zamkniętymi drzwiami zademonstrowana miała być między innymi obsługa Ray Tracingu przy włączonym DLSS.

Mamy zatem poszlakę sugerującą, że układ T239 dla konsoli Switch 2 jest wytwarzany z użyciem 5 nm, a nie 8 nm jak mówiły wcześniejsze pogłoski.

Nintendo Switch

To że za układ napędzający Switch 2 będzie odpowiadać NVIDIA nie jest już tajemnicą. Jeszcze 3 dni temu pojawiły się nawet przecieki zdradzające, jaki dokładnie model znajdzie się na pokładzie nadchodzącej konsoli Nintendo. Dowiedzieliśmy się, że sercem urządzenia zostanie chip T239 wykonany w litografii 8 nm. Nowe doniesienia wskazują jednak, że do produkcji zostanie użyty znacznie lepszy proces.

Litografia i taktowanie chipu T239

Youtuber Doctre81 znalazł profil LinkedIn należący do byłego inżyniera ds. projektowania fizycznego, który pracował nad projektem dla NVIDII. W podsumowaniu projektu wymienione zostały informacje o litografii oraz taktowaniu chipu. Mamy zatem poszlakę sugerującą, że układ T239 dla konsoli Switch 2 jest wytwarzany z użyciem 5 nm, a nie 8 nm jak mówiły wcześniejsze pogłoski. W tym przypadku przeskok o 3 nm w dół to bardzo duża różnica, która znacząco wpływa na zużycie energii.

Idąc dalej, maksymalnym zegarem T239 miałoby być 2,653 GHz. Dla porównania, chip Tegra X1+ dla nowszej wersji konsoli Switch (1.1) osiąga maksymalnie 1,9 GHz. W sieci pojawiły się już nieoficjalne informacje na temat ilości pamięci RAM konsoli Switch 2 oraz specyfikacji chipu T239, który będzie ją napędzał. Nintendo wciąż jednak milczy. Oczywiście jak zawsze radzimy patrzeć na tego typu plotki z przymrużeniem oka.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 - nowe pogłoski zdradzają taktowanie i litografię SoC

 0