Nintendo Switch 2 zaoferuje znacznie więcej RAM. Wiemy, ile gigabajtów znajdzie się na pokładzie

Nintendo Switch 2 zaoferuje znacznie więcej RAM. Wiemy, ile gigabajtów znajdzie się na pokładzie

Nintendo oraz wszyscy ci, którzy mają już dostęp do konsoli Swtich 2 pilnie strzegą jej tajemnic. Na tę chwilę o Switch 2 wiemy całkiem niewiele, więc każde kolejne doniesienia są bardzo interesujące. Tym razem w sieci pojawiły się pogłoski zdradzające, ile pamięci RAM może posiadać konsola Switch 2.

Nintendo Switch 2 może otrzymać 12 GB RAM

Jeszcze wczoraj całkiem głośno zrobiło się na temat ujawnienia deweloperom możliwości konsoli Switch 2. Pokaz ten miał odbyć się na Gamescom za zamkniętymi drzwiami, co oznacza, że tylko wybrana grupa osób mogła w nim uczestniczyć. Informacji na temat nowej konsoli od Nintendo jest bardzo niewiele, tak więc nic dziwnego, że "tajny" pokaz wywołał aż takie poruszenie. Mimo bacznego strzeżenia tajemnicy, w sieci zdążyły pojawić się już jakieś przecieki. Jedne z nich mówiły, że Switch 2 będzie posiadać 8-calowy ekran LCD oraz 512 GB pamięci wbudowanej.

Według źródeł Felipe, konsola Switch 2 będzie wyposażona w 12 GB pamięci RAM. To aż 3-krotnie więcej w porównaniu z obecnie dostępnym Switchem.

Nowe pogłoski zdradzają natomiast, ile RAM-u otrzymać ma konsola. Zanim przejdziemy do szczegółów warto dodać, że zostały one opublikowane przez redaktora seriwsu Universo Nintendo, Necro Felipe, ktory już wcześniej prawidłowo ujawniał informacje dotyczące niezapowiedzianych gier i produktów Nintendo. Według źródeł Felipe, konsola Switch 2 będzie wyposażona w 12 GB pamięci RAM. To aż 3-krotnie więcej w porównaniu z obecnie dostępnym Switchem. I chociaż przeskok będzie naprawdę duży, należy pamiętać, że konkurencja oferuje więcej RAM-u. Nie mówiąc już nawet o stacjonarnych konsolach, nawet Steam Deck posiada 16 GB.

Konsola wspiera DLSS 3.1

Felipe napisał także, iż z jego źródeł wynika, że podczas wspomnianego wydarzenia za zamkniętymi drzwiami na Gamescom, gry na konsoli Switch 2 były uruchamiane z DLSS 3.1, a nie 3.5, czyli nowszej wersji.

Autor zaznacza jednak, iż przedstawione przez niego informacje to jedynie plotki. Konsola Nintendo Switch 2 ma zostać wprowadzona w 2024 roku, w bliżej nieokreślonym terminie. Oznacza to, że nawet na jej oficjalną zapowiedzieć będziemy pewnie musieli poczekać kilka miesięcy. No chyba, że Nintendo zdecyduje się na premierę gdzieś na początku przyszłego roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 zaoferuje znacznie więcej RAM. Wiemy, ile gigabajtów znajdzie się na pokładzie

 0