Nintendo Switch 2 - znamy potencjalne i datę premiery. Konsola ma być dostępna w dwóch wersjach

Nintendo Switch 2 - znamy potencjalne i datę premiery. Konsola ma być dostępna w dwóch wersjach

O następcy Nintendo Switch krążą różne pogłoski łącznie z tą, że zadebiutuje w 2024 roku. Teraz też poznaliśmy prawdopodobną cenę konsoli będącą na poziomie ceny poprzedniego modelu.

Nintendo Switch 2 w dwóch wersjach. Znamy potencjalną datę premiery oraz ceny

Według plotek krążących po sieci konsola Nintendo Switch 2 ukaże się w ostatnich miesiącach 2024 roku i to w dwóch różnych wersjach. Można powiedzieć, że japoński producent zainspiruje się konkurencją i udostępni wersję sprzętu bez wbudowanego miejsca na nośnik danych, w tym przypadku kartridże Te nadal będą dostępne, natomiast edycja cyfrowa ma stanowić tańszą alternatywę. Jak podaje źródło tej informacji, SoldierDelta oba urządzenia noszą nazwę kodową NG. Nintendo Switch 2 rzekomo trafi do sprzedaży we wrześniu przyszłego roku, chociaż wskazuje się również listopad.

Nintendo Switch 2 ma być dostępny również w wersji pozbawionej czytnika kartridży. Oba modele zostaną wycenione na 499 i 400 USD.

Premiera we wrześniu 2024 r. wydaje się prawdopodobna ze względu na jak zasugerowano zaplanowaną dużą kampanię marketingową na okres od czerwca do sierpnia 2024 r., mającą na celu wsparcie premiery konsoli. I teraz najważniejsze - cena. Za Nintendo Switch 2 obsługujące kartridże zapłacimy 499 dolarów amerykańskich, z kolei wersja cyfrowa będzie kosztować 400 USD. Daje to w przypadku lepszego modelu niecałe 2 tysiące złotych, więc nie jest kiepsko jak za nową konsolę do gier, aczkolwiek dużo zależy też od wydajności, jaką zaproponuje.

Specyfikacja następcy Switcha

Tutaj pierwsze informacje nie były optymistyczne, bo sugerowały moc na poziomie PlayStation 4, czyli 10-letniego sprzętu, którego w 2020 roku zastąpiło mocniejsze PS5. Nintendo byłoby generację do tyłu, jednak kolejne plotki są bardziej optymistyczne i zakładają lepszą wydajność. Według nieoficjalnych informacji, Switch 2 będzie wyposażony w chip wykonany w litografii 5 nm z maksymalnym taktowaniem 2,65 GHz. Do tego 12 GB pamięci RAM oraz obsługa DLSS.

Nintendo nie zamierza od razu porzucać pierwszej generacji Switcha i zapewni mu aktualizacje oprogramowania czy nowe gry nawet do 2025 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch 2 - znamy potencjalne i datę premiery. Konsola ma być dostępna w dwóch wersjach

 0