Nintendo Switch Online ma otrzymać gry z konsol Game Boy

Nintendo Switch Online ma otrzymać gry z konsol Game Boy

Posiadacze Nintendo Switch będą mieli okazję zagrać w klasyki z Game Boya. Zgodnie z dostępną informacją producent szykuje się do wprowadzenia gier z Game Boy i Game Boy Color do usługi Switch Online.

Warto wspomnieć, że platforma abonamentowa Nintendo wystartowała 18 września 2018 roku i ta trzecia rocznica wydaje się odpowiednim momentem wprowadzenia produkcji ze starszych konsol firmy. Pierwotnie o takim planie informowali twórcy podcastu Nate the Hate, któremu później wtórował serwis Nintendo Life, z kolei teraz rewelacje te potwierdza bazując na własnych źródłach najpewniejszy w tym przypadku Eurogamer. Dodatkowo dwa lata temu w aplikacji Nintendo Switch Online odkryto cztery rodzaje emulatorów: NES i SNES oraz dwa tajemnicze o nazwach Hiyoko i Count. Uważa się, że Hiyoko może być emulatorem Game Boy i Game Boy Color.

Nintendo Switch Online ma otrzymać klasyki z Game Boya.

Czwarty emulator to nadal zagadka, aczkolwiek wskazuje się tutaj np. Nintendo 64 Classic Edition. Nie wiemy kiedy tytuły z Game Boy i Game Boy Color trafiłyby na Nintendo Switch, ale bez wątpienia jesteśmy coraz bliżej tego momentu. Nintendo Switch Online to odpowiednik Xbox Live Gold oraz PS Plus dający dostęp w ramach abonamentu do różnych gier, na liście pozostaje około 80 pozycji z NES-a oraz 50 ze SNES-a. Oprócz tego dzięki subskrypcji zyskujemy możliwość korzystania z funkcji sieciowych konsoli w tym grania w tryby wieloosobowe czy zapisywania stanów rozgrywki w chmurze.

Game Boy to przenośne urządzenie do grania, które zadebiutowało w 1989 roku (do Polski trafiło w 1994 roku). Pierwotnie był on dystrybuowany w zestawie z Tetrisem, natomiast we wczesnych latach 90. zaczęto wydawać wersję bez tego tytułu. W późniejszym okresie powstało wiele różnych wydań tej konsoli a ona sama odniosła na świecie duży sukces.  W ciągu dwóch tygodni od premiery sprzedano około 300 tysięcy sztuk konsoli Nintendo. Łączna sprzedaż konsol wyniosła 118 mln egzemplarzy wliczając do tego Game Boy Color.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo Switch Online ma otrzymać gry z konsol Game Boy

 0