Nintendo planuje premierę następcy Switcha na 2024 rok? Zapomnijcie o modelu Pro

Nintendo planuje premierę następcy Switcha na 2024 rok? Zapomnijcie o modelu Pro

Nie powinniśmy już oczekiwać kolejnej ulepszonej wersji Switcha (nazywanej roboczo Nintendo Switch Pro). Nintendo pracuje już prawdopodobnie nad nową konsolą.

W ubiegłym roku do sklepów trafił Nintendo Switch OLED. Przyniósł wprawdzie szereg ulepszeń (przede wszystkim większy i dużo lepszy wyświetlacz), ale gracze wciąż oczekują od japońskiego giganta czegoś więcej. Wielu z nich narzeka, że w dalszym ciągu nie może grać na "Pstryczku" w rozdzielczości 4K i w 60 klatkach na sekundę. Spekulowało się, że taka opcja może się pojawić wraz z kolejną ulepszoną wersją Switcha. Jednak Nintendo prawdopodobnie nie będzie już usprawniać swojej obecnej konsoli, tylko skupi się na następnej generacji.

Piers Harding-Rolls, analityk z agencji Ampere Analysis, twierdzi, że Nintendo planuje premierę kolejnej konsoli na 2024 rok.

Piers Harding-Rolls z agencji Ampere Analysis prognozuje, że Nintendo nie wyda ani w tym, ani w przyszłym roku ulepszonej wersji Switcha, nazywanej roboczo Nintendo Switch Pro. Zamiast tego w 2024 roku możemy spodziewać się premiery konsoli następnej generacji. Analityk spekuluje, że kolejny sprzęt Nintendo może być już nawet w późnej fazie rozwoju. I choć Switch sprzedaje się świetnie, Japończycy zdają się zgadzać z graczami co do tego, że obecny sprzęt technicznie staje się już zwyczajnie przestarzały.

Tym niemniej ten rok - podobnie jak poprzedni - może należeć do Switcha. W grudniu czytaliśmy, że sprzedaż konsoli przekroczyła już próg 100 milionów egzemplarzy. Harding-Rolls przewiduje, że w 2022 w ręce graczy trafi kolejne 21 milionów, sprawiając, że "Pstryczek" znów będzie najlepiej sprzedającą się platformą do gier na świecie. Tak duże zainteresowanie ma być spowodowane popularnością wydanego niedawno modelu OLED, ale także nadchodzących exclusive'ów, takich jak Pokémon Legends: Arceus, The Legend of Zelda: Breath of the Wild czy Bayonetta 3.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo planuje premierę następcy Switcha na 2024 rok? Zapomnijcie o modelu Pro

 0