Nintendo ujawnia dane sprzedaży konsoli Switch

Nintendo ujawnia dane sprzedaży konsoli Switch

Nintendo ogłosiło wyniki finansowe za rok fiskalny zakończony 31 marca 2022 roku. Dowiedzieliśmy się ile konsol Switch trafiło do klientów, a także jakie przychody wygenerowała firma w czwartym kwartale.

Nintendo podało, że w zakończonym 31 marca roku fiskalnym wygenerowało ze sprzedaży produktów 13 miliardów dolarów amerykańskich, co oznacza minimalny spadek z 13,48 mld USD rok wcześniej. Niedobór półprzewodników i gorsza sprzedaż gry Animal Crossing to główne czynniki odpowiedzialne za nieco gorszą sytuację. Analitycy spodziewali się, że Nintendo zaraportuje przychody w wysokości 3,34 miliarda dolarów za czwarty kwartał fiskalny, zaś w całym roku przychody firmy osiągną poziom 16,59 miliarda dolarów. Zysk operacyjny za cały rok fiskalny wyniósł 4,54 mld USD (4,91 mld dolarów w zeszłym roku). Wiemy ponadto, jak wygląda sprzedaż konsoli Nintendo Switch.

Nintendo sprzedało 107,6 miliona konsol Switch.

W czwartym kwartale sprzedano 4,1 miliona egzemplarzy Switcha, co oznacza, iż w całym roku do klientów trafiło 23,1 miliona sztuk. To odrobinę lepiej niż w 2021 roku, gdy sprzedano równo 23 mln sztuk. Łączna sprzedaż sprzętu od momentu jego premiery w 2017 roku przekroczyła 107,6 miliona egzemplarzy, dzięki czemu Switch pokonał inną konsolę Nintendo, Wii. Urządzenie Nintendo dogania PlayStation 4, które zgodnie z najnowszymi danymi Sony sprzedano w nakładzie 117 mln sztuk. Nintendo prognozuje, że w nowym roku podatkowym sprzeda 21 mln konsol Switch, przy nieznacznym spadku przychodów i zysku operacyjnego.

Producent oczekuje też, że sprzedaż oprogramowania wyniesie w tym roku 210 milionów egzemplarzy i będzie to spadek z 235 mln w analogicznym czasie. W sumie Nintendo spodziewa się 12,27 miliarda dolarów przychodów oraz 3,84 miliarda zysku operacyjnego. "Jeżeli COVID-19 zakłóci produkcję lub transport może to wpłynąć na podaż produktów" - twierdzi japońskie przedsiębiorstwo. Nintendo zatrudnia 6717 pracowników i jest to progres względem 6574 osób działających dla firmy w ubiegłym roku. Warto wspomnieć, że swój raport opublikowało konkurencyjne Sony, o którym piszemy w oddzielnej wiadomości.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nintendo ujawnia dane sprzedaży konsoli Switch

 0