Noctua zaktualizowała mapę rozwoju produktów. Dodano nowe chłodzenie dla platformy AM5

Noctua zaktualizowała mapę rozwoju produktów. Dodano nowe chłodzenie dla platformy AM5

Noctua dokonała aktualizacji publicznego planu rozwoju swoich produktów. Chłodzenie NH-D15 nowej generacji ma zadebiutować w pierwszym kwartale przyszłego roku. W czwartym kwartale 2022 roku pojawić ma się osłona pasty termoprzewodzącej o nazwie NA-TPG1. W tym samym okresie zobaczymy pasty termoprzewodzące NH-H1 i NH-H2 w odsłonie dedykowanej platformie AM5. W pierwszym kwartale 2023 roku premierę będzie miało chłodzenie NH-L9a dla nowej podstawki AMD.

Firma Noctua nie przestaje się rozwijać. Austriacy zaktualizowali teraz publiczny plan rozwoju swoich nadchodzących produktów. Październikowy update informuje nas o zaplanowanym wprowadzeniu nowych produktów oraz przesunięciu niektórych z nich w czasie. W tym roku zobaczymy jeszcze kilka ciekawych akcesoriów. Jednym z nich jest osłona pasty termoprzewodzącej o nazwie NA-TPG1, która została przygotowana z uwagi na nietypową konstrukcję zintegrowanego rozpraszacza ciepła (IHS) w przypadku nowych Ryzenów 7000. Premiery możemy spodziewać się w grudniu. W tym samym okresie pojawić się mają także pasty termoprzewodzące NH-H1 i NH-H2 w odsłonie dedykowanej platformie AM5 w tubkach o pojemności 3,5 g.

Noctua zaktualizowała mapę rozwoju swoich produktów. W tym roku zobaczymy jeszcze kilka nowych akcesoriów marki. Przyszły rok przyniesie więcej nowości, w tym dwa chłodzenia.

Plan rozwoju produktów Noctua

Źródło: Noctua

 

Ostatnią rzeczą, która rozszerzy ofertę Noctua jeszcze w tym roku jest 140-milimetrowy wentylator nowej generacji (firma nie zdradza szczegółów). Pierwszy kwartał przyszłego roku przyniesie z kolei dwa nowe chłodzenia. Jednym z nich będzie model NH-D15 nowej generacji, a drugim NH-L9a dla podstawki AMD AM5. Mimo, że producent zapewnił kompatybilność coolerów AM4 z platformą AM5, w przypadku niskoprofilowego chłodzenia NH-L9a-AM4 nowy zestaw montażowy nie umożliwiał prawidłowej instalacji na AM5. Właśnie dlatego Noctua zdecydowała się na wypuszczenie wersji kompatybilnej z nową podstawką AMD.

W dalszej części planu widzimy także konwerter 24 V do 12 V, hub wentylatorów, osłonę wentylatora (grill) oraz kolejną generację coolerów dla procesorów Intel Xeon. W drugim kwartale 2023 roku możemy spodziewać się cienkiego 60-milimetrowego wentylatora i 40-milimetrowego wentylatora 24 V. W trzecim kwartale pojawić ma się wentylator biurkowy oraz biała wersja wentylatorów. To całkiem sporo informacji, które Noctua upublicznia. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i faktycznie niedługo zobaczymy wiele ciekawych produktów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Noctua zaktualizowała mapę rozwoju produktów. Dodano nowe chłodzenie dla platformy AM5

 0