Nowa funkcja iPhone 14 Pro, Dynamic Island, jest dostępna na Androidzie dzięki... aplikacji

Nowa funkcja iPhone 14 Pro, Dynamic Island, jest dostępna na Androidzie dzięki... aplikacji

Chyba najbardziej charakterystyczna funkcja nowych iPhone'ów 14 Pro jest dostępna teraz na smartfonach z Androidem. Wszystko dzięki zwykłej aplikacji, którą dodano do Google Play Store. Oprogramowanie nosi nazwę dynamicSpot i jest obecnie w fazie beta. Aplikacja zapewnia funkcję wielozadaniowości ułatwiając dostęp chociażby do powiadomień.

Kopiowanie nowości od Apple przez producentów smartfonów z Androidem jest nam już znane od dawien dawna. Dobrze pamiętamy przecież trend na spore wycięcia w ekranie tuż po premierze iPhone'a X. Na całe szczęście producenci smartfonów bazujących na systemie operacyjnym od Google'a zdecydowali się w końcu na stosowanie mniejszych i bardziej estetycznych "kropek" w ekranie. Idąc dalej tym tropem, można powiedzieć, że to właśnie za sprawą działań Apple, smartfony w większości nie mają już złącz mini jack, a w opakowaniach coraz rzadziej pojawiają się ładowarki. Okazuje się jednak, że można iść o krok dalej.

Kopia funkcji Dynamic Island, znanej z nowych iPhone'ów 14 Pro dostępna jest teraz na smartfonach z Androidem dzięki aplikacji dynamicSpot.

Jedną z istotniejszych nowości wprowadzonych do nowych iPhone'ów 14 Pro jest bez wątpienia usunięcie wielkiego notcha na rzecz mniejszych wycięć. Ponadto zrobiono z nich użytek, wprowadzając funkcję o nazwie Dynamic Island, która ułatwia dostęp do powiadomień oraz niektórych aplikacji. Już od jakiegoś czasu, w sieci, pojawiają się doniesienia o pierwszych smartfonach z Androidem, które również posiadają coś na wzór Dynamic Island.

Spodziewamy się, że to tylko kwestia czasu, zanim producenci będą implementować tego typu funkcję do nowych modeli. Już teraz możliwe jest pobranie aplikacji o nazwie dynamicSpot, która dostępna jest w Google Play Store i całkiem nieźle naśladuje dodatek znany z iPhone'ów 14 Pro. Podobnie jak w przypadku urządzeń od Apple, aplikacja ułatwia wielozadaniowość i dostęp chociażby do powiadomień. Oprogramowanie jest obecnie dostępne w wersji beta więc mogą pojawiać się zgłoszenia o błędach. Pozostaje pytanie, czy Apple zdecyduje się na podjęcie działań w związku z kopiowaniem ich funkcji. Co Wy sądzicie na ten temat, czy Dynamic Island faktycznie jest aż tak funkcjonalne?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa funkcja iPhone 14 Pro, Dynamic Island, jest dostępna na Androidzie dzięki... aplikacji

 0