Nowa wersja Apple iMessage już w przyszłym roku? Doniesienia mówią o wielu ciekawych dodatkach

Nowa wersja Apple iMessage już w przyszłym roku? Doniesienia mówią o wielu ciekawych dodatkach

Jeden z informatorów o pseudonimie MajinBuOfficial udostępnił na Twitterze wpis, w którym poinformował, że Apple zamierza wprowadzić nową wersję iMessage w przyszłym roku. Według autora, komunikator ma zostać w pełni odnowiony i otrzyma szereg nowych funkcji, takich jak pokoje rozmów, nowy ekran główny, czy wiadomości AR.

Po niedawnym wprowadzeniu iOS 16, Apple może skupić się na innych projektach. W jednym z Tweetów, MajinBuOfficial poinformował, że według jego źródeł, gigant technologiczny z Cupertino pracuje nad kompletnie odświeżoną wersją iMessage. Aktualizacja ma przynieść szereg zmian. Według autora wpisu zobaczymy nowy ekran główny, pokoje rozmów, klipy wideo oraz nowe funkcje wiadomości w AR. Odświeżona wersja komunikatora ma podobno zadebiutować już w przyszłym roku wraz z nowym headsetem AR. Jeszcze niedawno iMessage otrzymało aktualizację, która wprowadziła między innymi możliwość usuwania wysłanych wiadomości.

W jednym z Tweetów, MajinBuOfficial poinformował, że według jego źródeł, gigant technologiczny z Cupertino pracuje nad kompletnie odświeżoną wersją iMessage. Nowa wersja komunikatora ma podobno zadebiutować już w przyszłym roku wraz z nowym headsetem AR.

 

Dodanie funkcji AR do aplikacji to jednak zupełnie inny poziom. Może mieć to sens, jeśli smartfon będzie połączony ze wspomnianym zestawem AR. Mówi się, że system operacyjny, który będzie zarządzał headsetem nosi nazwę rOS lub realityOS i ma nazwę kodową Oak. Krążą także pogłoski, że zaoferuje on skaner tęczówki do płatności oraz logowania się na konto. Ile w tym prawdy dowiemy się najpewniej bliżej premiery.

Widzimy zatem, że wprowadzenie nowej wersji iMessage wraz z zestawem AR jest najbardziej prawdopodobne. Według pogłosek jego premiera ma odbyć się w pierwszym kwartale 2023 roku. Komunikator od Apple już teraz oferuje naprawdę wiele ciekawych opcji. Jeśli faktycznie za niedługo pojawi się jego kompletnie odświeżona wersja z licznymi dodatkami, to iMessage może stanowić świetną alternatywę dla innych popularnych komunikatorów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa wersja Apple iMessage już w przyszłym roku? Doniesienia mówią o wielu ciekawych dodatkach

 0