Nowe Apple AirPods w końcu z USB-C?

Nowe Apple AirPods w końcu z USB-C?

Z uwagi na wprowadzanie przez Apple standardu USB-C do swoich urządzeń, zmiany dotkną także słuchawek AirPods. Już w 2023 roku mamy zobaczyć etui ładujące z nowych gniazdem. Wspomniane akcesorium ma być dostępne dla wszystkich wypuszczonych słuchawek. Jest jednak mały haczyk, bowiem w przypadku starszych  generacji model z USB-C może być sprzedawany jako osobny produkt.

Standaryzacja w kwestii portów nie ominie także Apple. Przedsiębiorstwo przygotowuje się do tej "reformy", a my poznaliśmy możliwą datę premiery kolejnego sprzętu, który wykorzysta USB-C zamiast złącza Lightning. Według jednego z analityków, już w 2023 roku mamy zobaczyć nowe etui ładujące dla słuchawek AirPods, które będzie wyposażone w USB-C. Akcesoria będą zaprojektowane dla wszystkich wprowadzonych do tej pory modeli słuchawek. Autor wpisu wspomniał jednak, że AirPods 2 Pro mogą wciąż wykorzystywać złącze Lightning. Apple wypuściło łącznie 4 modele AirPods'ów. Jeśli chodzi o wykończenie, pierwsza i druga generacji wyglądają bardzo podobnie. Nie powinno być zatem problemu z nowym etui dla obydwu wersji.

Według jednego z analityków, pierwsze etui ładujące dla słuchawek AirPods, wykorzystujące USB-C ma pojawić się w 2023 roku. Akcesorium może być dostępne w sprzedaży jako osobny produkt, kompatybilny z wszystkich wypuszczonymi dotychczas słuchawkami.

Dość mylące pozostaje jednak stwierdzenie o wprowadzeniu etui z USB-C dla wszystkich słuchawek. Nie zostało jasno sprecyzowane, czy Apple postanowi sprzedawać akcesorium z nowym złączem jako oddzielny produkt. Nie wykluczone jednak, że marka z Cupertino wprowadzi do sprzedaży oddzielne obudowy dla AirPods w nieco ulepszonej wersji. Wykorzystanie baterii o zwiększonej pojemności mogłoby uatrakcyjnić produkt.

Pozwoliłoby to na więcej cykli ładowania bez konieczności podłączania przewodu. Ważna byłaby także kwestia wyceny, tak aby zachęcić osoby posiadające starszą wersję etui do zakupu nowej. Rok 2023 zbliża się do nas wielkimi krokami więc w najbliższym czasie możemy spodziewać się większej ilości informacji na ten temat.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe Apple AirPods w końcu z USB-C?

 0