Nowe MacBooki ze szklaną obudową i obsługą bezprzewodowego ładowania? Tak wskazuje patent

Nowe MacBooki ze szklaną obudową i obsługą bezprzewodowego ładowania? Tak wskazuje patent

Jak wynika z nowego patentu, Apple może produkować przyszłe MacBooki ze szkła. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na bezprzewodowe ładowanie. Według serwisu Patently, szkło ma być stosowane w obszarze klawiatury. Oczywiście w tym przypadku ma zostać wykorzystany specjalny rodzaj tego materiału, który zapewniłby większą wytrzymałość, a ponadto pewną elastyczność.

Smartfony Apple iPhone już od jakiegoś czasu posiadają opcję ładowania bezprzewodowego. Tego typu udogodnienie jest możliwe dzięki wykorzystaniu szklanej, a nie metalowej obudowy. Wpływa to bez wątpienia na ogólną wytrzymałość smartfona, jednak coś za coś. Wygląda na to, że firma z Cupertino może zaimplementować to rozwiązania także w nadchodzących MacBookach. Obecnie dostępne laptopy od Apple zbudowane są z aluminium. W przyszłych generacjach może się to jednak zmienić. Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych przyznało niedawno Apple patent na szklanego MacBooka. Oczywiście tym materiałem pokryte byłyby tylko pewne obszary urządzenia. Według serwisu Patently, szkło miałoby zostać wykorzystane w obrębie klawiatury. Sam materiał ma cechować się większą wytrzymałością, a ponadto pewną elastycznością, co umożliwiłoby zmianę kształtu na przykład podczas pisania.

Do sieci trafił patent Apple wraz z wizualizacją możliwego wyglądu MacBooka kolejnej generacji. Urządzenie mogłoby wykorzystywać szklaną obudowę w celu bezprzewodowego ładowania innych urządzeń.

Szklany MacBook z ładowaniem bezprzewodowym

fot: Patently Apple

 

Wracając jednak do samego ładowania bezprzewodowego, to rozwiązania mogłoby okazać się funkcjonalne w przypadku ładowania zwrotnego. Możliwe byłoby wówczas uzupełnienie baterii smartfona, kładąc go zwyczajnie na MacBooku. Biorąc pod uwagę informacje zawarte w patencie, to chyba jedyny sposób na wykorzystanie tej funkcjonalności.

Szkłem ma być pokryty tylko górny obszar (wokół klawiatury), co oznacza, że bezprzewodowe ładowanie samego laptopa raczej nie byłoby możliwe. Niewykluczone jednak, że i takie udogodnienie zobaczymy w przyszłości. Apple mogłoby wówczas robić to co lubi chyba najbardziej, czyli zarabiać na akcesoriach. Dodatkiem w tym przypadku mogłaby zostać stacja ładująca.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe MacBooki ze szklaną obudową i obsługą bezprzewodowego ładowania? Tak wskazuje patent

 0