Nowe plotki sugerują, że na premierę nowej generacji GPU dla graczy poczekamy do 2025 roku

Nowe plotki sugerują, że na premierę nowej generacji GPU dla graczy poczekamy do 2025 roku

Liczyliśmy na to, że producenci kart graficznych rzucą nieco światła na nową generację swoich GPU na targach Computex, tymczasem w temacie zapanowała cisza (no może poza Intelem, który rzeczywiście zdradził co nieco o architekturze Xe2). Co więcej, najnowsze przecieki sugerują, że na next-genowe grafiki poczekamy do przyszłego roku. 

Holenderski portal Tweakers podzielił się spostrzeżeniami z rozmów z przedstawicielami różnych firm podczas targów Computex. Wygląda na to, że w tym roku nie powinniśmy spodziewać się premiery kart Radeon RX 8000 i Intel Arc B. Chociaż portal początkowo nie wspominał w tym kontekście o nowych kartach GeForce, to później opublikował artykuł, w którym przyznał, że nowe modele NVIDIA również nie zostaną wprowadzone na rynek w tym roku:

„Różne źródła blisko związane z NVIDIĄ doniosły Tweakers podczas targów Computex, że premiera nowej generacji kart graficznych planowana jest dopiero na początku 2025 roku. Ogłoszenie może jeszcze nastąpić pod koniec 2024 roku, ale nie jest to jeszcze pewne. W każdym razie znaczące ilości nie będą dostępne w sprzedaży przed nowym rokiem kalendarzowym - napisał Tomas Hochstenbach z Tweakers”.

Różne źródła blisko związane z NVIDIĄ doniosły Tweakers podczas targów Computex, że premiera nowej generacji kart graficznych planowana jest dopiero na początku 2025 roku

Podczas Computex dyrektor generalny NVIDIA nie potwierdził, kiedy seria GeForce RTX 50 zostanie wypuszczona na rynek. Wspomniał jednak o serii i stwierdził, że przyjdzie jeszcze czas na jej omówienie. Niestety nie sprecyzował, czy stanie się to w tym roku.

 

Tweakers to nie jedyne medium podające różne daty premiery serii RTX 50. Według Hassana Mujtaby z Wccftech partnerzy Zielonych spodziewają się nowej serii albo w IV kwartale tego roku, albo na początku 2025 roku. AGF, które w przeszłości ujawniało plany, twierdzi, że nic się nie zmieniło, a seria RTX 50 wciąż ma się ukazać w 2024 roku.

Zamieszanie prawdopodobnie wynika albo z niepewnych planów NVIDII dotyczących serii RTX 50 na koniec 2024 roku, albo z faktu, że partnerzy zamiennie używają dat ogłoszenia i premiery, które nie są tym samym. 

AMD co prawda opublikowało slajd sugerujący, że RDNA 4 pojawi się do 2024 r., ale według najnowszych doniesień to również mogło ulec zmianie i nowe Radeony być może pojawią się w przyszłym roku. 

Wszystko to oczywiście nic innego jak tylko plotki, więc radzimy podchodzić do tych przecieków z dystansem. Choć trzeba przyznać, że NVIDIA nie ma powodu, aby spieszyć się z premierą serii RTX 50, biorąc pod uwagę, że ani AMD, ani Intel nie planują wypuszczenia na rynek high-endowych kart graficznych w najbliższej przyszłości. Ostatnie plotki sugerowały zaś, że NVIDIA szykuje na start gamingowej platformy Blackwell modele GeForce RTX 5090 i 5080.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe plotki sugerują, że na premierę nowej generacji GPU dla graczy poczekamy do 2025 roku

 0