Nowe urządzenia od Fitbit będą wymagały połączenia z kontem Google

Nowe urządzenia od Fitbit będą wymagały połączenia z kontem Google

Jak wskazują nowe doniesienia, logowanie w urządzeniach Fitbit będzie możliwe za pomocą konta Google. Zmiany mają wejść w życie już od przyszłego roku. Co więcej firma chce całkowicie wyłączyć obsługę kont Fitbit na początku 2025 roku. Marka ma poinformować użytkowników od tak ważnej zmianie za pomocą powiadomienia w aplikacji i wiadomości e-mail.

Wygląda na to, że po przejęciu Fitbit przez Google za 2,1 miliarda dolarów w 2021 roku, gigant technologiczny chce jeszcze bardziej zintegrować urządzenia ze swoim ekosystemem. Już od przyszłego roku, posiadacze nowych modeli Fitbit będą mogli je aktywować za pomocą konta Google. To jednak nie koniec zmian, bowiem planowane jest również kompletne porzucenie kont Fitbit na początku 2025 roku. Tuż po tym, do korzystania z urządzeń marki, konieczne będzie użycie konta Google. Firma zapewnia jednak, że poinformuje użytkowników o nowych wymaganiach za pośrednictwem aplikacji, wiadomości e-mail oraz w artykule na stronie pomocy. W celu płynnego przejścia na nowe konto, możliwe będzie będzie przeniesienie danych, kiedy tylko zmiany wejdą w życie.

Już od przyszłego roku, do aktywowania nowych urządzeń Fitbit będzie można wykorzystać konto Google. Na początku 2025 roku konta Fitbit mają nie być już obsługiwane. Google zapewnił, że nie będzie wykorzystywał zebranych danych w celach reklamowych.

Google Fitbit

Osoby, które połączą urządzenia z kontem Google będą mogły zarządzać swoimi danymi zarówno z aplikacji Fitbit, jak i z poziomu ustawień Google. Fitbit zapewnia, że Google zobowiązał się, aby nie wykorzystywać danych na temat zdrowia oraz samopoczucia do celów reklamowych. Informacje mają być magazynowane oddzielnie, od tego, co przesyłane jest reklamodawcom.

Google już od ogłoszenia przejęcia Fitbit gwarantował, że nie ma zamiaru wykorzystywać zebranych danych o użytkownikach. Miejmy nadzieję, że tak faktycznie będzie. Jeśli chodzi o samo wykorzystanie usług Google, to przyniesie ono sporo korzyści. Jeszcze w tym roku użytkownicy sprzętu od Fitbit będą mogli korzystać z aplikacji Portfel, Mapy oraz płatności Google.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe urządzenia od Fitbit będą wymagały połączenia z kontem Google

 0