Nowy flagowy SoC Qualcomm to podobno Snapdragon 8 Gen1, a nie Snapdragon 898

Nowy flagowy SoC Qualcomm to podobno Snapdragon 8 Gen1, a nie Snapdragon 898

Qualcomm lubi od czasu do czasu zamieszać z nazewnictwem swoich mobilnych procesorów Snapdragon i choć wydawało się, że jego kolejny flagowy SoC nazywać będzie się po prostu Snapdragon 898, to jeden z informatorów uważa, że będzie to Snapdragon 8 Gen1.

Chociaż na oficjalne ogłoszenie Qualcomm poczekamy do Snapdragon Tech Summit 2021, które odbędzie się od 30 listopada, Digital Chat Station twierdzi na Weibo, że Snapdragon 8 Gen1 będzie oficjalną nazwą nowego flagowca amerykańskiego producenta. Szczerze mówiąc, taka zmiana nazwy powinna ułatwić rozróżnienie dwóch najnowszych chipsetów z high-endowego segmentu, ponieważ Snapdragon 898 brzmi bardzo podobnie do Snapdragona 888, co mogło powodować nieco zamieszania i pomyłek z tego tytułu. 

Choć wydawało się, że kolejny flagowy SoC Qualcomm nazywać będzie się po prostu Snapdragon 898, to jeden z informatorów uważa, że będzie to Snapdragon 8 Gen1.

Nowy flagowy SoC Qualcomm to podobno Snapdragon 8 Gen1, a nie Snapdragon 898

Qualcomm może również wprowadzić kilka znaczących ulepszeń do Snapdragona 8 Gen1, co sugerują plotki krążące po sieci, chociaż jedna z nich podaje, że w kwestii CPU najnowszy SoC Qualcomm może okazać się rozczarowaniem, gdyż nie wprowadzi żadnych znaczących zmian względem poprzednika. Jak podaje bowiem Ice Universe, producent wprowadził ulepszenia we wszystkich obszarach z wyjątkiem CPU i sugeruje, że to nadal się przegrzewa, co ostatecznie doprowadzi do throttlingu termicznego i zmniejszenia wydajności.

Na szczęście nawet po premierze Snapdragona 8 Gen1 minie trochę czasu, zanim flagowy chipset znajdzie się w topowych smartfonach z Androidem. Partnerzy Qualcomm, tacy jak Xiaomi i Lenovo, będą współpracować z firmą z San Diego, aby upewnić się, że SoC nie będzie podatny na przegrzanie. Qualcomm czeka w najbliższym czasie trudniejsze zadanie,  Samsung przygotowuje się do premiery Exynosa 2200, który może mocno namieszać w tym segmencie, choćby za sprawą GPU od AMD. 

Poprzednie przecieki z testów wykazały, że maksymalna wydajność procesora graficznego Exynos 2200 pozostawia Exynosa 2100 daleko w tyle, jednocześnie pokonując Snapdragona 8 Gen1 w trybie wysokiej wydajności. Na szczęście Snapdragon 8 Gen1 pokonał Snapdragona 888 zarówno w testach jedno-, jak i wielordzeniowych, więc są również i pozytywne wiadomości. Za chwilę powinniśmy poznać więcej szczegółów na temat obu SoC, gdyż ich prezentacje planowane są jeszcze w listopadzie. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy flagowy SoC Qualcomm to podobno Snapdragon 8 Gen1, a nie Snapdragon 898

 0