Nowy Microsoft Edge dostępny na wszystkich Xboxach. Graczce uruchomią Google Stadia

Nowy Microsoft Edge dostępny na wszystkich Xboxach. Graczce uruchomią Google Stadia

PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S pod różnymi względami upodobniają się do komputerów - zawierają szybkie dyski SSD, funkcje wielozadaniowości, szybciej się uruchamiają czy wczytują gry. Microsoft chce jeszcze bardziej zatrzeć granicę między PC a konsolami, udostępniając najnowsze wydanie przeglądarki internetowej Edge.

Po kilku miesiącach testów Microsoft wydał najnowszego Edge opartego na silniku Chromium na wszystkich wspieranych Xboxach zarówno z obecnej, jak i poprzedniej generacji. Wersja na Xboxach wygląda niemal identycznie jak ta z PC oraz Mac i zawiera interesujące funkcje np. pionowe karty czy kolekcje. Microsoft Edge na konsolach synchronizuje wszystkie nasze ustawienia, ulubione karty lub historię przeglądanych stron internetowych. Co ważne program obsługuje klawiaturę i myszkę, zwiększając zarazem nasz potencjał wykorzystania go na konsolach. Dodatkowo da się skorzystać z Google Stadia i odpalić dedykowane platformie gry.

Najnowsza wersja Microsoft Edge trafiła na konsole Xbox z poprzedniej i obecnej generacji, wprowadzając różne interesujące rozwiązania.

Skorzystamy też z przeglądarkowego Discorda. Jak przyznaje Jonathan Hildebrandt, Principal Program Manager w Xbox Experiences, Microsoft najnowsze wydanie Edge na Xboxach wprowadza wszystko to, co najlepsze z technologi webowej. Jeśli gra otworzy kolejne okno w przeglądarce, wyślemy kartę do innego zalogowanego sprzętu, żeby móc dalej grać na konsoli. Amerykańska korporacja mówi przy okazji o zapisywaniu gier na liście "Zagraj później", na której umieścimy produkcje z biblioteki Xbox Game Pass. Microsoft Edge na Xboxach posiada naprawdę ciekawe rozwiązania.

Posiadacze Xbox Series X/S mogą narzekać na ograniczoną pojemność dysku i fakt, że oficjalne rozbudowy są ograniczone. Istnieje jednak szansa obejścia problemu, na co wskazuje dodana na chińskim portalu instrukcja. Zakłada ona wykorzystanie dowolnego szybkiego dysku SSD w Xbox Series X i S przy użyciu adaptera interfejsu pamięci. Zamiast kupować oficjalne i bardzo drogie karty rozszerzeń od Seagate.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy Microsoft Edge dostępny na wszystkich Xboxach. Graczce uruchomią Google Stadia

 0