Nowy sterownik NVIDII ma poważny błąd. Zaważalnie rośnie przez niego zużycie procesora

Nowy sterownik NVIDII ma poważny błąd. Zaważalnie rośnie przez niego zużycie procesora

Niektórzy użytkownicy najnowszego wydania sterownika NVIDII, wersji 531.18, skarżą się na wysokie zużycie procesora przez oprogramowanie. Działający program NVIDIA Container wykorzystuje 10% CPU lub nawet więcej po zamknięciu gry. Poprzednia wersja sterownika wydaje się być wolna od tego błędu. NVIDIA zdaje sobie sprawę z jego istnienia, więc najpewniej wydana zostanie stosowna aktualizacja.

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o wadliwym sterowniku AMD dla kart graficznych Radeon, który mógł być przyczyną dotkliwych problemów z systemem operacyjnym. Wczoraj dotarły do nas informacje, że firma przyznała się do błędu. Jak się okazuje, nie tylko sterownik graficzny AMD ma poważną wadę. Teraz, użytkownicy najnowszego wydania oprogramowania dla karty NVIDII (531.18) skarżą się w sieci na zauważalnie wyższe wykorzystanie procesora. Problem występuje po wyłączeniu gry, a jego przyczyną jest aplikacja NVIDIA Container. Dokładniej mówiąc, program ten działa w tle z dość wysokim zużyciem procesora, które wynosi od 10% w górę. Pojawił się nawet zrzut ekranu z menedżera zadań, gdzie autor pokazuje, jak aplikacja wykorzystuje 15,1% CPU. 

Po wyłączeniu gry, NVIDIA Container działa w tle z dość wysokim zużyciem procesora, które wynosi od 10% w górę. Na szczęście NVIDIA zdaje sobie sprawę z istnienia tego błędu, o czym otwarcie pisze na swojej stronie.

Wysokie zużycie CPU NVIDIA Container

Downgrade, czyli zainstalowanie poprzedniej wersji sterownika wydaje się na tę chwilę jedynym sensownym rozwiązaniem. Oczywiście można też za każdym razem wyłączać NVIDIA Container ręcznie lub uruchamiać ponownie cały komputer. Jeśli korzystacie z wadliwej wersji 531.18, w prosty sposób możecie sprawdzić, czy NVIDIA Container nie drenuje wam bez sensu procesora. W tym celu wystarczy tylko udać się do menedżera zadań i sprawdzić, czy ten proces jest uruchomiony.

Wysokie zużycie CPU NVIDIA Container

Na szczęście NVIDIA zdaje sobie sprawę z istnienia tego błędu, o czym otwarcie pisze na swojej stronie. To dobrze, ponieważ w najbliższym czasie możemy spodziewać się wypuszczenia odpowiedniej poprawki. Oby ta pojawiła się tylko szybko. Jeśli napotkaliście opisywany problem na swoim komputerze, możecie dać znać w komentarzu, ile procent zużycia procesora jest w waszym przypadku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy sterownik NVIDII ma poważny błąd. Zaważalnie rośnie przez niego zużycie procesora

 0