NVIDIA Broadcast z nową aktualizacją - jest wsparcie dla profesjonalnych urządzeń

NVIDIA Broadcast z nową aktualizacją - jest wsparcie dla profesjonalnych urządzeń

Firma z Santa Clara nadal wspiera swoje rozwiązanie dla streamerów NVIDIA Broadcast. Doczekaliśmy się długo oczekiwanej aktualizacji, która wprowadza wiele usprawnień.

NVIDIA Broadcast z aktualizacją oznaczoną numerkiem 1.3 wprowadza wiele ciekawych zmian. Przede wszystkim dodano wsparcie dla oprogramowania profesjonalnych kamer i aparatów, które można wykorzystać jako wysokiej jakości kamerki internetowe. Na liście znajdują się takie aplikacje jak Canon EOS Webcam Utility, Nikon Webcam Utility, Sony Imaging Edge Webcam oraz Wuta Camera, choć ten ostatni przypisany został tylko do regionu Azji, a właściwie Chin. Dodatkowo od teraz NVIDIA wspiera w swoim programie OBS Virtual Camera, czyli system, który kontroluje wynikowy obraz z kamerki w znanej aplikacji OBS. Zmiany na pewno na plus, bo wielu streamerów narzekało na brak wsparcia dla zaawansowanych technicznie kamer, które odznaczają się zdecydowanie lepszą jakością obrazu niż jakakolwiek dedykowana kamerka internetowa.

NVIDIA Broadcast z aktualizacją. Producent z Santa Clara dodał wsparcie dla profesjonalnych kamer i aparatów.

NVIDIA nie spoczywa także na laurach jeśli chodzi o usprawnianie systemu SI. Tym razem zoptymalizowano RTX Voice i zwiększono jakość usuwania tła - szczególnie odgłosów emocji człowieka. Optymalizacji doczekał się także techniczny aspekt aplikacji, bo o 40% zmniejszono użycie VRAM, kiedy jednocześnie działa zarówno system Voice jak i Video. Trzeba przyznać, że całość idzie w dobrym kierunku i widząc jak bardzo znany producent kart graficznych przykłada się do pracy można stwierdzić, że w przyszłości zmian i poprawek będzie jeszcze więcej. Jeśli posiadacie kartę graficzną wyposażoną w rdzenie Tensor, a więc GeForce RTX (dowolny model), możecie sprawdzić jak NVIDIA Broadcast radzi sobie na Waszym komputerze. Do dyspozycji, oprócz wyżej wymienionego RTX Voice, który usuwa dźwięki tła zostawiając tym samym dźwięki człowieka, mamy też tworzenie efektu rozmycia tła (ten działa naprawdę świetnie). Rozmycie działa z dowolną kamerką internetową, niezależnie od zastosowanego obiektywu. Oprócz tego mamy jeszcze śledzenie obiektu, usuwanie tła oraz zastępowanie go dowolnym przez nas ustawionym.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA Broadcast z nową aktualizacją - jest wsparcie dla profesjonalnych urządzeń

 0