NVIDIA odpuszcza MWC 2020 z powodu koronawirusa

NVIDIA odpuszcza MWC 2020 z powodu koronawirusa

NVIDIA to kolejny wielki nieobecny po LG przedstawiciel branży technologicznej na zbliżających się targach MWC 2020 w Barcelonie. Firma postanowiła nie wysyłać w tym roku do Hiszpanii żadnych swoich pracowników ze względu na trwającą epidemię koronawirusa i związane z nim potencjalnie niebezpieczne podróże. W opublikowanym oświadczeniu firma wyraziła smutek z faktu, że jako jeden z głównych partnerów targów nie może wziąć w nich udziału, ale podjętą decyzję uznano za słuszną. Podczas wydarzenia producent planował zaprezentować np. nowe rozwiązania z dziedziny sztucznej inteligencji, vRAN oraz technologii 5G. Co ciekawe nie wyklucza się, że ostatecznie stanowisko Zielonych będzie jednak dostępne na tegorocznym Mobile World Congress, lecz obsługiwane przez kogoś z zewnątrz. NVIDIA nie sprecyzowała, kiedy w takiej sytuacji rzeczone nowości zostaną pokazane światu, ale oby nastąpiło to możliwie szybko.

NVIDIA ogłosiła, że nie pojawi się na MWC 2020 w Barcelonie.

NVIDIA odpuszcza MWC 2020 z powodu koronawirusa

Według serwisu The Verge większość uczestników MWC 2020 nie ma większych obaw związanych z groźnym wirusem zaś tacy giganci jak: Lenovo, Motorola, Qualcomm, Xiaomi czy Honor potwierdzili chęć uczestnictwa w targach. Również ZTE, chociaż początkowo wycofało się z wydarzenia, to finalnie potwierdziło swoją obecność. W przypadku NVIDII strata jest o tyle spora, gdyż istniała szansa ujawnienia nowych szczegółów o będących od pewnego czasu obiektem spekulacji kartach graficznych z serii GeForce RTX 3000. Jednak na ten moment trzeba jeszcze poczekać. Warto wspomnieć, że Zieloni oficjalnie wystartowali z usługą GeForce NOW rzucając zarazem wyzwanie Google Stadia. W założeniu możemy więc odpalać gry z praktycznie dowolnego komputera z systemem Windows, Maca, telewizora oraz urządzeń mobilnych z Androidem niezależnie od ich możliwości technicznych.

Pojawia się pytanie, czy zagrożenie jeszcze mocniej wpłynie na branżę technologiczną? Pojawiły się przecież spekulacje o ewentualnym przesunięciu premiery konsol nowych generacji związanego z zamkniętymi w Chinach fabrykami. Wracając jeszcze do tematu koronawirusa to niestety bilans ofiar śmiertelnych w całych Chinach wzrósł do 722 osób z kolei w chińskiej prowincji Hubei zmarło kolejnych 81 ludzi. Ponadto ambasada Stanów Zjednoczonych w Pekinie potwierdziła pierwszy przypadek śmierci amerykańskiego obywatela. W Państwie Środka wykryto też 3399 nowych przypadków zarażenia rzeczonym wirusem, zaś ich łączna liczba wynosi 34 546 osób. Lekarze radzą, aby w ramach środków bezpieczeństwa m.in. zaszczepić się i w miarę możliwości unikać kontaktów z ludźmi z objawami mającymi gorączkę lub kaszel.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA odpuszcza MWC 2020 z powodu koronawirusa

 0