NVIDIA prezentuje narzędzie AI do generowania obrazów na podstawie tekstu

NVIDIA prezentuje narzędzie AI do generowania obrazów na podstawie tekstu

Mówi się, że jeden obraz jest w stanie zastąpić tysiąc słów, ale dzięki najnowszej technologii NVIDII, bazującej na sztucznej inteligencji, stworzenie takiego obrazu wymagać może teraz tylko trzech lub czterech słów. 

Zieloni stworzyli aplikację, która łączy się z „generatywną, kontradyktoryjną siecią neuronową” o nazwie GauGAN2 (kontynuacja oryginalnej sieci GauGAN AI), aby tworzyć edytowalne, możliwe do udoskonalenia obrazy na podstawie podpowiedzi tekstowych. Pomysł polega na tym, że twórcy mogą użyć narzędzia do wygenerowania punktu początkowego, wprowadzając podpowiedź tekstową i wybierając „motyw”, a następnie edytować obraz, aby uzyskać wyniki bliższe pierwotnej intencji użytkownika.

Zieloni stworzyli aplikację, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby tworzyć  obrazy na podstawie podpowiedzi tekstowych.

Powyższy film NVIDII pokazuje narzędzie działające w czasie rzeczywistym, dostosowując się na bieżąco do wprowadzanego tekstu, ale oprogramowanie nie jest tak proste w obsłudze. W rzeczywistości po podaniu podpowiedzi tekstowej, narzędzie zachęca do skopiowania go do edytowalnej strony okna, gdzie można zdefiniować obszary jako części budynków, terenu, elementów krajobrazu lub roślin. Możemy podzielić obraz, aby pomóc sztucznej inteligencji lepiej zrozumieć, czym jest każdy obszar, a nawet wymazać części obrazu, aby sztuczna inteligencja spróbowała odtworzyć je w inny sposób.

Z pewnością jest to ciekawe narzędzie, ale nie jest tak łatwe w użyciu, jak pokazuje wideo NVIDII (zresztą możecie samodzielnie się o tym przekonać). Pomimo tego, że NVIDIA powiedziała, że ​​sieć została przeszkolona na „10 milionach wysokiej jakości obrazów krajobrazu”, najwyraźniej pewna liczba obrazów obejmowała ludzi, pojazdy, a być może nawet wnętrza, ponieważ sieć neuronowa jest dość podatna na generowanie struktur z rozpoznawalnymi zrobionymi przez człowieka elementami.
Jeśli chcecie spróbować swoich sił w tworzeniu symulowanych zdjęć miejsc, które nigdy nie istniały, udajcie się na stronę NVIDIA's AI Playground i uruchomcie interaktywne demo dla GauGAN2.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA prezentuje narzędzie AI do generowania obrazów na podstawie tekstu

 0