NVIDIA twierdzi, że stopione złącza to wina użytkowników

NVIDIA twierdzi, że stopione złącza to wina użytkowników

Stopione złącza zasilania kart graficznych GeForce RTX 4090 to poważny temat, który bada sam producent. Firma NVIDIA udostępniła na swojej stronie internetowej komunikat, w którym informuje, że poznali 50 przypadków na całym świecie. Dotychczasowe ustalenia wskazują, iż wtyczki często nie są całkowicie podłączone do karty.

Do pierwszych informacji o stopionych złączach zasilania karty GeForce RTX 4090 należało podchodzić ostrożnie. Później, gdy w sieci pojawiały się doniesienia o kolejnych tego typu przypadkach, sytuacja wyglądała na poważną. Problem nie dotyczył tylko jednego czy dwóch egzemplarzy, a sprawa była wielokrotnie poruszana. Niektórzy próbowali na własną rękę zbadać problem, a inni wymyślali rozwiązania, jak zapobiec ewentualnemu uszkodzeniu karty, która swoją drogą do tanich nie należy. Oczywiście sprawą zajęła się sama NVIDIA. Firma kazała swoim partnerom zebrać dotknięte problemem egzemplarze i wysłać je do centrali w celu analizy. Temat cały czas jest gorący, bowiem co rusz pojawiają się nowe informacje w kwestii stopionych złączy.

Na oficjalnej stronie Zielonych pojawił się wpis informujący, iż zapoznano się z 50 przypadkami z całego świata. Dotychczasowe ustalenia NVDII wskazują, że częstym problemem jest właśnie nieprawidłowe podłączenie wtyczki.

NVIDIA - prawidłowe podłączenie wtyczki

Źródło: NVIDIA SUPPORT

 

Do sprawy odniósł się nawet ekspert od zasilaczy w firmie Corsair, Jonnyguru. Według niego winę ponoszą użytkownicy, którzy rzekomo nie dociskają odpowiednio wtyczki. Wygląda na to, że podobnego zdania jest NVIDIA. Kto wie, może firmy konsultowały się między sobą.

Na oficjalnej stronie Zielonych pojawił się wpis informujący, iż zapoznano się z 50 przypadkami z całego świata. Dotychczasowe ustalenia NVDII wskazują, że częstym problemem jest właśnie nieprawidłowe podłączenie wtyczki. Firma zaleca podłączenie zasilania do karty graficznej przed włożeniem jej do slotu na płycie głównej. Zapewniono także wsparcie klientów i przyspieszenie procesu RMA, niezależnie od kabla lub karty. Mamy jednak nadzieję, iż nie jest to finalne oświadczenie producenta w tej kwestii. Problem jest cały czas poważny.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA twierdzi, że stopione złącza to wina użytkowników

 0