NVIDIA zabrania zbierania preorderów na RTX 3080. Firma potwierdza problemy i ograniczoną dostępność

NVIDIA zabrania zbierania preorderów na RTX 3080. Firma potwierdza problemy i ograniczoną dostępność

NVIDIA nie przyjmuje żadnych zamówień przedpremierowych na RTX 3080 i 3090 na swojej oficjalnej stronie internetowej ze względu na bardzo ograniczone zapasy. Zgodnie z wieloma źródłami, zewnętrzni sprzedawcy nie mogą również przyjmować zamówień w formie preorderów. Dotyczy to zarówno Founders Edition, jak i kart produkowanych przez partnerów NVIDII. Jak podają źródła, będzie to najbardziej ograniczona dostępność nowych kart w tej dekadzie i dopiero gdy AMD wypuści na rynek swoje procesory graficzne Navi 2x, dostawy będą na tyle zwiększone, by zaspokoić potrzeby rynku. Dostępność Ampere powinna zwiększyć się w okolicach świąt Bożego Narodzenia, a może nawet na początku 2021 roku. Polski oddział NVIDII również potwierdza, że na całym świecie nie ma preorderów na Ampere.

NVIDIA potwierdza, że początkowa dostępność kart RTX 3000 będzie mocno ograniczona. Sprzedawcy mają nawet nie przyjmować preorderów na RTX 3080 i 3090.

Jeff Fisher, starszy wiceprezes w firmie NVIDIA, odpowiedział na kilka palących pytań, jakie prasa miała w temacie kart graficznych Ampere. Powiedział, że nowe GPU są w masowej produkcji, a wysyłka do partnerów AIB już się rozpoczęła. Chociaż potwierdził fakt, że wystąpią poważne braki, nie powiedział nic o słabym uzysku 8 nm, ani nie udzielił żadnych informacji o nowym procesie. Po prostu stwierdził, że niedobór był wynikiem zwiększonego popytu ze strony konsumenta końcowego i że firma pracuje nad jego rozwiązaniem. Jeśli jednak potwierdzą się nasze wcześniejsze doniesienia, że karty te świetnie się sprawdzają na farmach kryptowalut, to firma może nie sprostać popytowi.

Chińskie farmy kryptowalut gromadzą karty RTX 3080. Wydajność w Ethereum do 4x większa niż RTX 2080

Pod koniec spotkania Fisher powiedział, że podaż powinna się ustabilizować w okresie świątecznym, czyli pod koniec grudnia. Zasadniczo oznacza to, że zapasy GPU z serii RTX 30 powrócą do normy w 2021 roku. "Za każdym razem, gdy wprowadzamy na rynek nowy produkt, tak atrakcyjny jak Ampere, pewne jest, że zabraknie produktu. Po prostu nie możemy - niemożliwe jest tak szybko rozbudować fabryki, aby nadążyć za początkowym zapotrzebowaniem nowych nabywców. Pomimo tego mamy świetne relacje z Samsungiem. Produkt jest w produkcji masowej. Rozpoczęliśmy wysyłkę do naszych partnerów dystrybucyjnych i  zobaczycie, że produkty w dużych ilościach trafiają na półkę, począwszy od ogłoszonych przez nas dat.  I tak się stanie - naturalnie, ponieważ możliwości całego łańcucha dostaw będą rosły w miarę zbliżania się sezonu świątecznego".

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA zabrania zbierania preorderów na RTX 3080. Firma potwierdza problemy i ograniczoną dostępność

 0