Odetchnij głęboko i beztrosko z oczyszczaczem powietrza Hama Smart

Odetchnij głęboko i beztrosko z oczyszczaczem powietrza Hama Smart

Niemiecka marka Hama zaprezentowała swój kompaktowy oczyszczacz z potrójnym filtrem - wstępnym, HEPA i filtrem z aktywnym węglem. Urządzenie automatycznie analizuje powietrze w pomieszczeniu i ustawia odpowiednią prędkość obrotową wentylatora do usuwania kurzu, brudu, sierści czy cząsteczek wirusów.

Producent rozszerzył swoje portfolio elektroniki użytkowej o domowy oczyszczacz powietrza, zapewniający lepszą jakość powietrza, zdrowe warunki w pokoju do oddychania i w efekcie lepsze samopoczucie. Filtruje pomieszczenia o powierzchni do 65 mkw. z wydajnością 250 m sześc./h. Sprzęt ten usuwa 99,95 proc. wszystkich wirusów, pyłków oraz cząsteczek innych alergenów, takich jak sierść zwierząt, kurz domowy i zanieczyszczenia zapachowe o wielkości do 0,3 µm. To doskonała propozycja szczególnie dla alergików. Wymiary urządzenia wynoszą wymiary wynoszą 24,4 x 24,4 x 54,4 cm, waży 4080 g, a jego nominalna moc to 45 W. Warto wspomnieć, że kontroler tworzy bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem, co ułatwia konfigurację.  Zacznijmy od najważniejszego - Hama Smart pracuje przy wykorzystaniu silnego potrójnego filtru.

Niemiecka marka Hama zaprezentowała swój kompaktowy oczyszczacz z potrójnym filtrem - wstępnym, HEPA i filtrem z aktywnym węglem.

Odetchnij głęboko i beztrosko z oczyszczaczem powietrza Hama Smart

Powietrze w pokoju oczyszczane jest wielokrotnie filtrem wstępnym (do pozbycia się kurzu i sierści), HEPA (H13, usuwa z naszego otoczenia wirusy, bakterie, pył i drobne pyłki), a na końcu filtrem z węglem aktywnym z warstwą zimnego katalizatora, który odpowiada z walkę z zapachami oraz gazami odlotowymi, np. formaldehydem. Ta ostatnia funkcja doskonale niweluje zapachy towarzyszące gotowaniu czy smażeniu, jak i dym papierosowy. Żywotność filtra w zależności od intensywności codziennego użytkowania wynosi od 6 do 12 miesięcy. Specjalny czujnik analizuje powietrze w pomieszczeniu i automatycznie ustawia odpowiednią prędkość obrotową wentylatora do usuwania cząsteczek.

Można to również oczywiście regulować manualnie. Sprzęt w trybie uśpienia pracuje z natężeniem dźwięku 30 dB (tyle hałasu generuje przeciętna lodówka), zaś wynik przy nastawieniu na pełną moc wynosi 50 dB i jest to poziom, uznawany jako nadal nieinwazyjny oraz przyjemny dla ludzkiego słuchu. Oczyszczacz obsługuje asystentów głosowych Amazon Alexa czy Google Assistant, co przekłada się na wygodną obsługę komendami głosowymi i możliwość łączenia z innymi inteligentnymi urządzeniami, np. systemem sterowania ogrzewaniem. Można nim również swobodnie sterować aplikacją w smartfonie, co pozwala na monitorowanie na bieżąco jakości powietrza i np. usuwanie alergenów o dowolnej porze, jeszcze przed powrotem do domu.

Odetchnij głęboko i beztrosko z oczyszczaczem powietrza Hama Smart

Do sterowania służy także dotykowy podświetlany wyświetlacz typu LED ze wskaźnikiem potrzeby wymiany filtra. Podświetlenie ekranu można wyłączyć. Dzięki sieci WLAN oczyszczacz powietrza da się połączyć z wentylatorem i uzyskać możliwie jak najlepsze warunki w pomieszczeniu do oddychania. Nie zabrakło tu też funkcji timera, bo urządzenie może pracować przez dwie, cztery jak i osiem godz. Sugerowaną cenę detaliczną produktu ustalono na poziomie 549 złotych.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Odetchnij głęboko i beztrosko z oczyszczaczem powietrza Hama Smart

 0