Oglądaj na żywo konferencję AMD "Capsaicin & Cream" – Ryzen oraz Vega

Oglądaj na żywo konferencję AMD "Capsaicin & Cream" – Ryzen oraz Vega

Dokładnie o godzinie 19:30 czasu polskiego wystartuje konferencja AMD Capsaicin & Cream, poświęcona nadchodzącym produktom Czerwonych. Dzięki oficjalnemu przekazowi w Twitch.tv możemy śledzić to wydarzenie na żywo.

Choć konferencje z serii "Kapsaicyna" przeważnie skupiają się wokół kart graficznych i gier, to jednak dzisiejsza edycja jest na swój sposób szczególna. Odbywa się ona bowiem w cieniu zaplanowanej na 2. marca sklepowej premiery procesorów AMD Ryzen 7, pierwszych od wielu lat centralnych jednostek obliczeniowych AMD mogących realnie zagrozić flagowcom Intela. Wszyscy liczą więc zarówno na ujawnienie kolejnych szczegółów na temat Ryzenów, jak i prezentację wysokowydajnych kart grafiki Radeon RX 500 z chipami Vega 10 oraz Vega 11. W tym drugim przypadku pikanterii nadaje fakt zapowiedzenia przez Nvidię prezentacji akceleratora GeForce GTX 1080 Ti na dzień jutrzejszy. Czyżby Zieloni wiedzieli o czymś więcej i chcieli błyskawicznie skontrować rywala?

AMD "Capsaicin & Cream" – relacja na żywo

Teoretycznie AMD powinno być już dawno gotowe do prezentacji nowych Radeonów, a wypływające informacje najprawdopodobniej dawkowano intencjonalnie, by nie przykryć hype'u związanego z Ryzenami. Wystarczy sobie przypomnieć, że w grudniu zeszłego roku zaprezentowano akcelerator Radeon Instinct MI25 z pamięciami HBM, oparty właśnie o rdzeń Vega, którego szacowana moc obliczeniowa w pojedynczej precyzji to 12,5 TF. Seria Instinct co prawda przeznaczona jest do operacji związanych z uczeniem maszynowym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaimplementować istniejący najwyraźniej układ Vega w konsumenckim sprzęcie. Pamiętajmy też, że na wcześniejszych imprezach AMD kilkukrotnie prezentowało zestawy z procesorem Ryzen i kartą grafiki Vega. Brakuje tylko oficjalnej prezentacji. 

 

[Aktualizacja #1]

Relacja tekstowa z konferencji: KLIK

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oglądaj na żywo konferencję AMD "Capsaicin & Cream" – Ryzen oraz Vega

 0