Ogłoszenie wyników Plebiscytu ITHardware For Gamers 2024. Dużo niespodzianek!

Ogłoszenie wyników Plebiscytu ITHardware For Gamers 2024. Dużo niespodzianek!

Plebiscyt ITHardware For Gamers 2024 już za nami, więc czas, abyście poznali wszystkich zwycięzców. W tym roku czytelnicy mogli zgłaszać ulubione produkty oraz głosować w aż 27 kategoriach, głównie związanych ze sprzętem elektronicznym. Sprawdźmy zatem, kto wygrał!

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy zdecydowali się wziąć udział w naszym plebiscycie. W zasadzie to tak naprawdę od Was zależało, jaki produkt pojawi się na liście i który z nich zwycięży w swojej kategorii. Przeanalizowaliśmy Wasze głosy i nie ukrywamy, że pomimo typowanych przez nas zwycięzców już na początku, nie obyło się bez spektakularnych wręcz niespodzianek przynajmniej w kilku kategoriach.

Przeanalizowaliśmy również wszystkie odpowiedzi na pytanie konkursowe i nasze jury wytypowało zwycięzców, którzy zdobędą cenne nagrody rzeczowe, w tym laptop gamingowy MSI Bravo. Co ciekawe, na pytanie „W jaki sposób sztuczna inteligencja może zmienić tworzenie gier? Uzasadnij swoją odpowiedź! Pamiętaj, odpowiedź na pytanie może być w formie pisemnej, wideo lub graficznej. Liczymy na Twoją kreatywność!” wielu użytkowników odpowiadało przy użyciu… sztucznej inteligencji, a właściwie z modelu językowego GPT 3 i GPT 4. Rzecz jasna nie o taką kreatywność nam chodziło. Ze wszystkim zwycięzcami skontakowaliśmy się już drogą mailową. Sprawdź, być może czekamy na Twoją odpowiedź!

Zwycięzca w kategorii Najlepsze Chłodzenie Komputerowe

Najlepsze chłodzenie

Zdecydowaną liczbą głosów w kategorii „Najlepsze Chłodzenie Komputerowe” wygrała marka be quiet! Ze swoim Pure Loop 2 FX 360, pokonując tym samym drugiego na liście Corsair iCUE Link H150i LCD oraz Cooler Master Masterliquid ATMOS 360. Dlaczego?

Nie da się ukryć, że Pure Loop 2 FX to znakomita rodzina wodnych cooler All-in-One. Mieliśmy przyjemność testować wersję 280 mm, która zdobyła u nas maksymalną notę 10/10 wraz z Rekomendacją i odznaczeniem Kultura Pracy. W naszej recenzji chwaliliśmy sprzęt za wysoką wydajność, ciszę, prostotę montażu czy zjawiskowe podświetlenie RGB. Gratulujemy!

Najlepszy dysk SSD

Najlepszy dysk SSD

Nie da się ukryć, że rynek dysków SSD rozwija się w ekstremalnym tempie. Jeszcze kilka lat temu przepustowość na poziomie 3500 MB/s była tylko marzeniem największych entuzjastów sprzętu komputerowego, a dzisiaj nikogo już nie dziwi nawet i 12 000 MB/s - wszystko dzięki interfejsowi PCI Express 5.0. W naszym plebiscycie wygrał jednak bardziej przyziemny model i to pomimo tego, że przyszło mu konkurować z naprawdę potężnymi zawodnikami.

Nagrodę w kategorii Najlepsz Dysk SSD zgarnął Lexar, dzięki modelowi NM790. Walka była jednak zacięta, gdyż zaledwie 25 głosów mniej zdobył drugi na podim ADATA Legend 960, zdecydowanie wyprzedzając trzeciego na liście Corsair MP700 Pro.

Test Lexar NM790 pojawił się już u nas na portalu, zdobywając ocenę 9/10, odznaczenie Opłacalność oraz Rekomendację. Sprzęt chwaliliśmy za solidną wydajność, znakomity stosunek ceny do wydajności, długi okres gwarancyjny i kompatybilność z laptopami czy PlayStation 5. Gratulujemy!

Wyróżnienie dla ADATA Legend 960

Wyróżnienie dla ADATA Legend 960

W związku z tym, że dysk ADATA Legend 960 zdobył zaledwie 25 głosów mniej niż Lexar NM790, postanowiliśmy przyznać zasłużone wyróżnienie. W naszym teście dysk chwaliliśmy za rewelacyjny stosunek ceny do wydajności, bardzo dobrą wydajność, brak problemów z throttlingiem termicznym, obsługę sprzętowego szyfrowania oraz długą gwarancję.

Najlepszy Fotel Gamingowy

Najlepszy Fotel Gamingowy

Miażdżącą przewagą w kategorii Najlepszy Fotel Gamingowy, plebiscyt For Gamers 2024 wygrywa Genesis ze swoim Nitro 550 G2, który bez problemu pokonał drugiego na liście Secretlab x Diablo IV oraz trzeciego MOZOS Ergo-C. Test Genesis Nitro 550 G2 pojawił się już u nas na portalu, a w recenzji chwaliliśmy go za atrakcyjną stylistykę, dobrą ergonomię, użyte materiały, dbałość o detale i bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o udźwig. Gratulacje!

Globalna Marka Gamingowa

Globalna Marka Gamingowa

Grupa śmierci to w przypadku największych gigantów technologicznych faktycznie niedogodność, ale ciężko jest być najlepszym bez walki z najlepszymi, dlatego w tej kategorii czytelnicy mogli głosować na takie marki, jak ROG (ASUS), Gigabyte, Corsair, Sony czy MSI. Zwyciężczyni może być jednak tylko jedna i w tym roku, globalną marką gamingową została MSI, wyraźnie wyprzedzając drugą na liście ROG i trzecią Gigabyte.

I cóż więcej tu powiedzieć, MSI tworzy świetnej jakości sprzęt, nie tylko dla graczy. Kultowe już nazwy pokroju Gaming czy Tomahawk pozostaną z nami na zawsze, ale to tak naprawdę niewielka część portfolio jednego z najlepszych producentów komponentów PC na świecie. Gratulujemy!

Gra Roku

Gra Roku

Na liście w kategorii Gra Roku znajdziemy takie produkcje jak Marvel’s Spider-Man 2, Baldur’s Gate 3 czy Diablo IV i szczerze powiedziawszy, zaskoczył nas fakt, że czytelnicy wybrali w tym roku grę na wyłączność, czyli Spider-Mana – i to z dość wyraźną przewagą nad drugim Baldur’s Gate 3 i trzecim Diablo IV. Druga część popularnej gry przygodowej, stworzonej przez Insomniac Games, zapewne pojawi się również na platformie PC, choć data premiery jest aktualnie nieznana. Tak czy owak, czytelnicy przemówili, dlatego serdecznie gratulujemy zwycięzcy!

Najlepsza Karta Graficzna

Najlepsza Karta Graficzna

Kategoria Najlepsza Karta Graficzna w naszym plebiscycie For Gamers to również swojego rodzaju grupa śmierci. Oczywiście lista nominowanych produktów nie jest związna z wydajnością ogólną, tylko jakością wersji AiB, ponieważ znakomite wersje chłodzeń niekoniecznie muszą pojawiać się wyłącznie przy najwydajniejszych i najdroższych GPU.

Wyraźną przewagą zwycięża MSI GeForce RTX 4070 Gaming X Trio, którą oczywiście zdążyliśmy dla was przetestować. Karta zdobyła ocenę 9/10 wraz z odznaczeniem Kultura Pracy i Rekomendacją, a chwaliliśmy ją za solidne osiągi w grach, niezłe możliwości OC, rewelacyjne chłodzenie zapewniające niskie temperatury i niski hałas, obecność podświetlenie LED z RGB i wszystko to, za co chwaliliśmy również inne wersje GPU z rodziny Ada Lovelace. Gaming X Trio wyraźnie wyprzedził drugą na liście Palit GeForce RTX 4070 GamingPro OC oraz trzecią ASUS TUF Gaming Radeon RX 7800 XT OC. Gratulujemy!

Najlepsza klawiatura gamingowa

Najlepsza klawiatura gamingowa

W kategorii Najlepsza Klawiatura Gamingowa panowała zaciekła walka do ostatniego momentu. Tak naprawdę każdy przedstawiciel pierwszych trzech miejsc miał szansę na wygraną, ale rzecz jasna zwycięzca może być tylko jeden i według naszych czytelników najlepszą klawiaturą gamingową jest Genesis Thor 404 TKL, który wyprzedził… drugiego Genesisa, tym razem Thor 303 TKL Silent Switch oraz trzeciego na liście SteelSeries Apex Pro (2023). Różnica między pierwszym, a trzecim miejscem wyniosła zaledwie kilkanaście głosów.

Recenzja Genesis Thor 404 TKL pojawiła się już u nas na portalu. Klawiatura zdobyła maksymalną notę 10/10 oraz aż trzy wyróżnienia – Rekomendację, Jakość oraz Opłacalność. Nie można się temu dziwić, gdyż sprzęt chwaliliśmy za atrakcyjny design, bardzo dobrą jakość wykonania, kulturę pracy, świetną ergonomię, wyposażenie, atrakcyjne podświetlenie, kompaktowe rozmiary czy możliwość personalizacji. Wszystko to w cenie… 300 zł. Cóż, Genesis się nie patyczkuje i tylko pogratulować!

Najlepsza marka komputerów

Najlepsza marka komputerów

Nie da się ukryć, że zdecydowana większość entuzjastów sprzętu komputerowego woli składać swoje zestawy samodzielnie, ale co, jeśli tego robić nie mamy zamiaru lub po prostu nie czujemy się na siłach? Oczywiście sięgnąć po sprzęt renomowanej marki, takiej jak G4M3R, która wyprzedziła w naszym plebiscycie ROG oraz trzecią na liście INFINITY.

Komputery marki G4M3R pojawiały się u nas na testach już wielokrotnie. Chwaliliśmy je za design, jakość użytych podzespołów, wentylację, profesjonalne złożenie i zarządzanie okablowaniem oraz wsparcie pod postacią dwu- lub trzyletniej gwarancji w systemie door-to-door i rocznej on-site. Gratulujemy!

Najlepsza konsola przenośna

Najlepsza konsola przenośna

Rynek przenośnych konsol odżył. Mobilny gaming to już nie tylko Nintendo Switch czy tym bardziej smartfony i tablety, ale również konsolki, na których bez problemu można uruchamiać najbardziej cenione i znane produkcje na rynku. Z wyraźną przewagą nad drugą na liście Steam Deck OLED i trzecią Lenovo Legion GO, nagrodę w plebiscycie For Gamers zgarnia w tym roku ASUS ROG Ally Z1 Extreme. Gratulacje!

Najlepszy laptop gamingowy

Najlepszy laptop gamingowy

Tak jak w przypadku kart graficznych, Najlepszy Laptop Gamingowy do kategoria, w której czytelnicy mogli głosować na konstrukcje ogólne, a nie konkretne wyposażenie w postaci danej karty graficznej czy procesora. Nie da się jednak ukryć, że jednym z liderów w tej branży jest ASUS i to dzięki ROG Strix G16 zdobywa nagrodę w tegorocznej odsłonie plebiscytu, wyprzedzając drugiego na liście Lenovo Legion Pro 5 i trzeciego Acer Nitro 16.

W tamtym roku mieliśmy przyjemność przetestować dla was G614, z kartą graficzną RTX 4050 i laptopa chwaliliśmy za fenonemalną jakość wykonania i design oraz kulturę pracy, zjawiskowy ekran ROG Nebula Display, dobre audio, funkcjonalne oprogramowanie, wygodną klawiaturę, duży touchpad i niezłą kamerkę. Gratulujemy!

Najlepszy laptop konsumencki

Najlepszy laptop konsumencki

Kategoria Najlepszy Laptop Konsumencki jest jedną z tych ciężkich, jeśli chodzi o rywalizację między producentami. Na rynek w tamtym roku wypuszczono bowiem takie perełki jak MSI Prestige AI Evo, Dell XPS 13 czy ASUS Zenbook 14X, ale rzecz jasna zwyciężyć mógł tylko jeden – Apple MacBook Air M2 15” z 2023 roku. Widać urządzenia z logo z nadgryzionym jabłkiem cieszą się wielkim uznaniem wśród naszych czytelników, ale wcale się nie dziwimy, gdyż Air M2 15” to znakomity laptop do codziennego użytku, wykorzystujący perfekcyjną jakość wykonania i materiały premium.

Rywalizacja była jednak bardzo zacięta, ponieważ MacBook wygrał z MSI Prestige 16 AI Evo zaledwie o 10 punktów, a wspólnie oddalili się od zajmującego trzecią pozycję Zenbook 14X.

Wyróżnienie dla MSI Prestige 16 AI Evo

Wyróżnienie dla MSI Prestige 16 AI Evo

Nie mogliśmy zatem pominąć wyróżnienia dla laptopa Prestige 16 AI Evo, którego mieliśmy już okazję dla was szczegółowo omówić, zarówno przy pomocy testu Intel Core Ultra 155H, jak i samego laptopa. Wyróżnienie w pełni zasłużone!

Najlepszy Monitor Gamingowy

Najlepszy Monitor Gamingowy

Rynek monitorów gamingowych szturmem zajęli producenci matryc OLED-owych i w sumie się temu nie dziwimy, gdyż to właśnie one rozwiązują wiele mankamentów typowych paneli LCD, niezależnie od tego czy będzie to IPS, VA czy TN. Czytelnicy zdają sobie z tego doskonale sprawę, dlatego w przeważającej liczbie oddali głos na monitor Samsung Odyssey G9 G95SC, który oferuje 49-calowy, zakrzywiony ekran OLED o rozdzielczości DQHD i częstotliwości odświeżania 240 Hz. Drugie miejsce zdobył monitor iiyama G-Master GCB3280QSU-B1, a trzecie kolejny monitor OLED, tym razem ASUS ROG PG27AQDM. Gratulacje!

Najlepsza myszka gamingowa

Najlepsza myszka gamingowa

Rynek myszek gamingowych powędrował w stronę jakości i dostępności. Coś, co jeszcze nie tak dawno temu zarezerwowane było wyłącznie do największych entuzjastów gamingu, jest dziś w zasięgu ręki przeciętnego Kowalskiego. Nikogo już nie dziwią opłacalne, świetnie wykonane, bardzo dobrze wyposażone i na dodatek bezprzewodowe gryzonie i taki również wygrał w naszym tegorocznym plebiscycie.

Nagrodę w kategorii Najlepsza Myszka Gamingowa zdobywa Genesis Zircon 500, która nie oddaliła się zbytnio od depczącej jej po piętach myszce Logitech G Pro X Superlight 2 Wireless. Wspólnie przegonili trzecią na liście Razer DeathAdder V3 Pro.

Recenzja Genesis Zircon 500 pojawiła się już u nas na portalu. Chwaliliśmy ją za oryginalny design, dobrą ergonomię, wyposażenie, czas pracy na jednym cyklu ładowania, możliwości personalizacji, wzorową implementację przełączników i łączność w postaci Bluetooth i 2.4 GHz. Zircon 500 zdobyła ocenę 9/10 wraz z odznaczeniami Jakość i Opłacalność. Dlaczego? Ponieważ kosztuje uwaga… 129 zł. Tak, tak znakomicie wyposażona bezprzewodowa myszka gamingowa kosztuje dziś 129 zł. Gratulujemy!

Wyróżnienie dla Logitech G Pro X Superlight 2 Wireless

Wyróżnienie myszka

Genesis Zircon 500 zdobyła nagrodę, ale deptała jej po piętach jeszcze Logitech G Pro X Superlight 2, a różnica w głosach wyniosła zaledwie 1%. Wiemy, jak bardzo cenicie sobie sprzęt Logitecha, dlatego nie mogło zabraknąć wyróżnienia dla tej właśnie marki!

Najlepsza obudowa komputerowa

Najlepsza obudowa komputerowa

Kategoria Najlepsza Obudowa Komputerowa zawiera zaledwie trzy modele, ale zdecydowaną przewagą tym razem wygrał NZXT ze swoją H6 Flow. Drugi na liście znalazł się be quiet! z Dark Base Pro 901, a trzeci ENDORFY Arx700 Air. Nie mieliśmy okazji przetestować dla was obudowy H6 Flow, ale z recenzji innych, przede wszystkim zagranicznych redakcji wynika, że to dobrze przemyślana i zoptymalizowana pod kątem przepływu powietrza konstrukcja. Gratulacje!

Najlepsza Pamięć RAM

Najlepsza Pamięć RAM

Jeśli chodzi o komponenty, takie jak pamięć RAM, ciężko jest wytypować zwycięzcę, bo i modeli w danej rodzinie jest po prostu dużo. Tym samym jednak zwycięzca może być tylko jeden i ten tytuł przypadł tym razem zestawowi Kingston Fury Renegade RGB, czyli modułom DDR5. Za nimi uplasowały się kolejne pamiątki Kingstona, tym razem Fury Beast oraz G.Skill Trident Z5 RGB. Fury Renegade w wersji DDR5-7200 CL 38 zdobyły u nas w teście ocenę 9/10 oraz odznaczenie Overclocking, ponieważ bez problemu mogły pracować w trybie 7800 MHz CL 42. Gratulujemy zwycięzcy!

Najlepsza Płyta Główna

Najlepsza Płyta Główna

Zdecydowaną przewagą wygrała płyta ASUS ROG Maximus Z790 Dark Hero, wyprzedzając tym samym takie konstrukcje jak drugą na liście Gigabye Z790 Aorus Master X czy trzecią MSI MAG X670E Tomahawk WiFi. Z790 Dark Hero pojawiła się u nas w teście. Wystawiliśmy jej notę 9/10 oraz aż trzy odznaczenia – Design, Jakość i Rekomendację. Chwaliliśmy za wyposażenie, stylowy design, solidne możliwości overclockingu oraz dobrze dopracowanie oprogramowanie sterujące. Gratulacje!

Najlepsza Polska Marka Gamingowa

Najlepsza Polska Marka Gamingowa

W kategorii Polska Marka Gamingowa zdecydowaną większość głosów uzyskała Genesis, zostawiając drugą na liście ENDORFY oraz trzecią Silver Monkey X. I wcale się temu w sumie nie dziwimy, gdyż Genesis od lat, bardzo konsekwentnie podchodzi do ulepszania swoich gamingowych peryferiów, co chwilę w zasadzie podnosząc poprzeczkę w kwestii opłacalności. Miejmy nadzieję, że polityka firmy nie ulegnie zmianie i że w przyszłości będziemy obserwować równie dobre produktywne lata. Gratulujemy!

Najlepszy Polski Sklep Internetowy

Najlepszy Polski Sklep Internetowy

W Polsce znajdziemy całe mnóstwo dobrze prowadzonych sieci e-commerce, specjalizujących się w sprzedaży nie tylko sprzętu komputerowego, ale również elektroniki ogólnie. Nie da się ukryć jednak, że zwycięzca w tej kategorii może być tylko jeden i dokładnie tak, jak przewidywaliśmy, nagrodę w tegorocznej edycji naszego plebiscytu zgarnia x-kom, zdecydowanie wyprzedzając drugiego na liście Media Expert i trzeciego Morele. I cóż tu więcej mówić, nasi czytelnicy ewidentnie lubią robić tam zakupy. Gratulujemy!

Najlepszy Procesor

Najlepszy Procesor

Dochodzimy w końcu do kategorii, w której spodziewaliśmy się iście spektakularnej walki. Ale nie między dobrem, a złem, ale między dwiema ultrawydajnymi jednostkami do gier. Niestety nieco się rozczarowaliśmy, gdyż jeden procesor zdominował wręcz całą stawkę. Wygrywa Intel Core i9-14900K, wyprzedzając AMD Ryzen 9 7950X3D oraz AMD Ryzen 7 7800X3D.

W naszym teście i9 14900K nie byliśmy tak entuzjastycznie nastawieni, jak nasi czytelnicy oddający głos na ten procesor. Ocena 6/10 mówi zresztą sama za siebie, a największym naszym problemem był już nie tylko kosmiczny pobór prądu po zdjęciu limitów mocy, ale również mierny postęp technologiczny względem poprzednika. Tak czy owak, nasza opinia nijak ma się do opinii naszych czytelników. Intel Core i9-14900K zostaje najlepszym procesorem 2023 roku i tego Intelowi już nikt nie odbierze. Gratulujemy!

Najlepszy Robot Sprzątający

Najlepszy Robot Sprzątający

Robot sprzątający raczej nie może być gamingowy, ale kto podczas rozgrywki myśli, aby wstać i zacząć sprzątać, prawda? I cóż więcej rzec, taki sprzęt po prostu się przydaje, a w tej kategorii znajdziemy modele od Roborock, Dreame oraz Ecovacs.

Najwięcej głosów zdobył Roborock S7 Max Ultra, który zdecydowanie pokonał drugiego na liście Dreame L20 Ultra i trzeciego Ecovacs N10 Plus. W Max Ultra znajdziemy automatyczną stację All-in-One. Poza standardową funkcją ładowania umieszczono w niej pojemnik na nieczystości (kurz) i brudną oraz czystą wodę. Tak. Robot wjeżdżając do stacji sam opróżnia pojemnik, sam czyści mop i sam wymienia dolaną wcześniej do głównego zbiornika wodę. Mamy zatem do czynienia niemal z w pełni autonomicznym robotem sprzątającym i jest to cecha, która absolutnie musi znaleźć się w kolejnych flagowcach konkurencji. Gratulujemy!

Najlepszy Router

Najlepszy Router

Dobry router to nieodzowny element wyposażenia każdego stanowiska gracza. Musi oferować nie tylko dobry stosunek możliwości do ceny, ale również swojego rodzaju bezkompromisową jakość połączenia Wi-Fi i przewodowego. Tym razem jednak nie wygrał żaden hi-endowy model, ale bardzo przystępny cenowo sprzęt TP-Link Archer AX72 Pro, który zdecydowanie wyprzedził drugi na liście MSI RadiX AX6600 i trzeci Tenda TX27 Pro.

Test TP-Link Archer AX72 Pro pojawił się u nas na portalu. W teście chwaliliśmy sprzęt za rewelacyjną wydajność w paśmie 5 GHz, wyposażenie w postaci portów LAN/WAN 2.5G i USB 3.0, bardzo dobre oprogramowanie, jakość wykonania oraz cenę. Ocena 9/10 wraz z odznaczeniem Wydajność i Rekomendacją w pełni zasłużone i widać, że nasi czytelnicy również się z tym zgadzają. Gratulacje!

Najlepsze Słuchawki Gamingowe

Najlepsze Słuchawki Gamingowe

Dobre słuchawki gamingowe to sprzęt, który nie musi kosztować miliona monet, bo i nie jest skierowany do najbardziej wymagających audiofili na rynku. Muszą jednak spełniać kilka bardzo ważnych założeń, odnoszących się nie tylko do jakości dźwięku, ale również wygody. Nasi czytelnicy głosowali dość zgodnie, ponieważ zdecydowaną przewagą wygrał zestaw Corsair HS80 Max Wireless, wyraźnie wyprzedzając Beyerdynamic MMX 200 oraz Audeze Maxwell.

Recenzja Corsair HS80 Max Wireless pojawiła się już u nas na portalu. Sprzęt chwaliliśmy za nowoczesny design, jakość dźwięku w trybie łączności radiowej, wygodę użytkowania, bardzo dobry mikrofon, wsparcie dla Dolby Atmos i SoundID, rozbudowaną aplikację sterującą i jakość wykonania. Gratulujemy!

Najlepszy Smartfon

Najlepszy Smartfon

Najlepszy Smartfon to kategoria, w której znalazło się wielu liczących się producentów, ale tak jak się spodziewaliśmy, o zwycięstwo walczyło tylko dwóch. Z niewielką przewagą z tej bitwy zwycięsko wyszedł Samsung Galaxy S23 Ultra, o włos pokonując drugiego na liście Apple iPhone 15 Pro Max. Na podium, daleko za tymi dwoma, znalazł się jeszcze Samsung Galaxy S23 FE. Jak widać tym razem wygrał „Team Android”. Gratulujemy!

Wyróżnienie dla iPhone 15 Pro Max

iPhone

Zarówno w kategorii najlepszy smartfon, jak i najlepszy smartwatch, rywalizowały ze sobą tak naprawdę dwa produkty. Starcie tytanów wygrał jednak Samsung, ale nie obyło się bez wyróżnienia dla obu znakomitych produktów Apple. Fanom marki, którzy głosowali na ten sprzęt należą się podziękowania!

Najlepszy Smartwatch

Najlepszy Smartwatch

Powtórka z rozrywki, czyli kategoria, w której swoją dominację zaznacza dwóch producentów. Tym razem, po raz kolejny zresztą, wygrał Samsung ze swoim Galaxy Watch6, wyprzedzając o zaledwie 7 głosów drugi na liście zegarek Apple Watch Ultra 2. Na podium stanął również Xiaomi ze swoim Watch 2 Pro. Team Android jednak nie daje za wygraną. Gratulujemy!

Wyróżnienie dla Apple Watch Ultra 2

Apple Watch Ultra 2

Zarówno w kategorii najlepszy smartfon, jak i najlepszy smartwatch, rywalizowały ze sobą tak naprawdę dwa produkty. Starcie tytanów wygrał jednak Samsung, ale nie obyło się bez wyróżnienia dla obu znakomitych produktów Apple. Fanom marki, którzy głosowali na ten sprzęt należą się podziękowania!

Najlepszy Telewizor Gamingowy

Najlepszy Telewizor Gamingowy

Nie da się ukryć, że gaming to nie tylko monitory i komputery, ale również konsole i telewizory. Segment telewizorów dla graczy w ostatnich latach bardzo odżył i dowodu na to daleko szukać nie musimy, bo to właśnie w kontekście gier, urządzenia pozostawały w cieniu monitorów z wysoką częstotliwością odświeżania. Wszystko zmieniło się wraz z wprowadzeniem takich właśnie paneli OLED.

Plebiscyt For Gamers 2024 wygrywa oficjalnie Samsung, dzięki telewizorowi S90C, który dostępny jest w wielu formatach z panelem OLED o częstotliwości odświeżania 144 Hz i wsparciem dla technologii synchronizacji adaptacyjnej FreeSync Premium. Rzecz jasna, jak na OLED-a przystało, spodziewać należy się rewelacyjnych kolorów i kątów widzenia oraz perfekcyjnej czerni i znakomitego, prawdziwego szerokiego zakresu tonalnego. S90C zdecydowanie wyprzedził drugi na liście LG C3 oraz trzeci Hisense U7K. Gratulujemy!

Najlepszy Wideorejestrator

Najlepszy Wideorejestrator

Wideorejestratory to świetne urządzenia do codziennego użytku i nie tyczy się to już kierowców zawodowych, ale również niedzielnych. Rynek tych urządzeń jest bardzo nasycony, ale zwycięzca w tej kategorii może być tylko jeden i w tegorocznej odsłonie naszego plebiscytu jest to 70mai A810, który wyraźnie wyprzedza drugiego na liście Vantrue N4 Pro oraz trzeciego 70mai 3. Gratulujemy!

Najlepszy Zasilacz Komputerowy

Najlepszy Zasilacz Komputerowy

Rzadko się zdarza tak, żeby jakaś marka tak bardzo dominowała w swojej kategorii produktowej. I nie jest to wcale związane z tym, że tylko jedna marka dostała się do danego zestawienia, ponieważ w przypadku zasilaczy komputerowych walka dotyczyła naprawdę wielkich graczy na rynku – w tym Seasonic, be quiet! Czy Corsair.

Trzy pierwsze miejsca zajął jednak be quiet!, a zwycięzcą tegorocznej odsłony plebiscytu został Dark Power PRO 13, który zmiótł wszelką konkurencję. Drugi na liście to Straight Power 12, a trzeci Pure Power 12 M.

be quiet! Dark Power Pro 13 to kwintesencja niemieckiego producenta. Zdążyliśmy przetestować dla was model o mocy 1600 W, który zdobył maksymalną ocenę 10/10 wraz z odznaczeniem Wydajność i Rekomendacją. W recenzji chwaliliśmy go za jakość wykonania, dużą moc ciągłą na poziomie aż 1850 W, możliwości oddawania mocy do podzespołów nawet w temperaturze 47,5 st. Celsjusza, specyfikację ATX 3.0, wysoką sprawność, wyposażenie w postaci japońskich kondensatorów, znakomite właściwości elektryczne i 10-letnią gwarancję. I cóż tu więcej rzec, be quiet! Dark Power Pro 13 to najlepszy zasilacz. Gratulujemy!

Podsumowanie

Z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom, zwycięzcom oraz czytelnikom, którzy mogli oddawać głos na wybrane przez nich produkty. Zapraszamy za rok!

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogłoszenie wyników Plebiscytu ITHardware For Gamers 2024. Dużo niespodzianek!

 0