OnePlus 11 Pro - poznaliśmy specyfikację nadchodzącego flagowca. Warto czekać?

OnePlus 11 Pro - poznaliśmy specyfikację nadchodzącego flagowca. Warto czekać?

W zeszłym tygodniu do sieci wyciekły pierwsze rendery smartfona OnePlus 11 Pro. Teraz to samo źródło (OnLeaks) powraca ze specyfikacją urządzenia, więc wiemy już, czego możemy się spodziewać po kolejnym flagowcu chińskiej marki.

OnePlus 11 Pro będzie napędzany przez układ SoC Snapdragon Gen 2, który ma zadebiutować oficjalnie w listopadzie na Qualcomm Snapdragon Summit. Smartfon prawdopodobnie będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 13 z nakładką OxygenOS 13 już na starcie i będzie wyposażony w do 16 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci na dane, przy czym model podstawowy ma oferować 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej.

OnePlus 11 Pro będzie napędzany przez układ SoC Snapdragon Gen 2, który ma zadebiutować oficjalnie w listopadzie na Qualcomm Snapdragon Summit.

OnePlus 11 Pro

OnePlus 11 Pro otrzymać ma ponadto wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,7 cala, rozdzielczości QHD + i odświeżaniu 120 Hz. Z kolei dziurka w lewym górnym rogu kryć będzie aparat do selfie z sensorem o rozdzielczości 16 MP – to swoisty downgrade w stosunku do OnePlus 10 Pro, gdzie otrzymaliśmy przednią kamerkę z 32-megapikselową matrycą.  

OnePlus 11 Pro

Tylny moduł składać ma się z 50 MP głównej jednostki, wspieranej przez 48 MP aparat szerokokątny i 32 MP teleobiektyw z 2-krotnym zoomem optycznym. System aparatów będzie ponownie opracowany wraz z firmą Hasselblad.

Pod maską OnePlus 11 Pro kryć ma się też bateria o pojemności 5000 mAh z przewodowym ładowaniem o mocy 100 W, ale nie jest jasne, czy wzrośnie do 100 W. Pozostałe cechy OnePlus 11 Pro to suwak alertów, skaner linii papilarnych w wyświetlaczu i obsługa Dolby Atmos. Smartfon będzie miał port USB-C na dolnej ramce, a opcje łączności bezprzewodowej obejmują Bluetooth 5.2 i Wi-Fi 6E. Oczywiście nie zabraknie też wsparcia dla sieci 5G.

OnePlus na razie milczy na temat 11 Pro, co wydaje się zrozumiałe, gdyż zbyt szybkie rozpoczęcie promowania nowego modelu, może obniżyć zainteresowanie obecną ofertą. Oczekuje się jednak, że nowy flagowiec pojawi się nieco wcześniej niż OnePlus 10 Pro, który został oficjalnie zaprezentowany w styczniu tego roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 11 Pro - poznaliśmy specyfikację nadchodzącego flagowca. Warto czekać?

 0