OnePlus 7 bez wsparcia 5G. Technologia pojawi się w nowej serii smartfonów

OnePlus 7 bez wsparcia 5G. Technologia pojawi się w nowej serii smartfonów

W związku z ujawnionymi planami wprowadzenia przez OnePlus do swoich smartfonów najnowszego standardu sieci bezprzewodowej 5G pojawiły się spekulacje, że to wyczekiwany przez wielu fanów flagowiec OnePlus 7 jako pierwszy z katalogu korporacji będzie posiadał przytoczoną technologię. W wywiadzie dla CNET rzecznik OnePlus przyznał jednak, że wbrew wszelkim przypuszczeniom ekspertów następca tegorocznego, ciepło przyjętego OnePlus 6 nie zostanie w żadnym razie wyposażony w modem obsługujący sieć 5G. Zamiast tego rozwiązanie będzie posiadać reprezentant zupełnie nowej, nieujawnionej jeszcze opinii publicznej linii smartfonów, która prawdopodobnie pojawi się na początku nadchodzącego roku, a dokładniej podczas organizowanego 25 lutego w Barcelonie Mobile World Congress 2019.

Wbrew oczekiwaniom modem obsługujący sieć 5G nie pojawi się w OnePlus 7 tylko innym smartfonie popularnego producenta.

OnePlus 7 bez wsparcia 5G. Technologia pojawi się w nowej serii smartfonów

Niestety o nowej serii OnePlus nie wiemy nic. Ciężko więc ocenić czy będzie ona reprezentować wysoką półkę cenową, a może trafi do rąk klientów z mniej zasobnym portfelem. Z pewnością telefon pojawi się w sprzedaży wcześniej od OnePlus 7, ponieważ flagowiec doczeka się światowej prezentacji dopiero na wiosnę 2019 roku, czyli mniej więcej rok po debiucie szóstki. Warto podkreślić, że OnePlus nie jest jedynym producentem przygotowującym się do wprowadzenia smartfonów wyposażonych w 5G. Wcześniej takie zamiary potwierdzili Huawei oraz Xiaomi (ten ostatni wyda smartfona z 5G w 2019 roku). Z kolei Apple zaimplementuje stosowne rozwiązanie w okolicach 2020 roku. 

Miejmy nadzieję, że pierwsze telefony wyposażone w technologię 5G pojawią się najszybciej jak to możliwe i trafią nie tylko do drogich modeli, co będzie z pożytkiem również dla samych firm tworzących smartfony. Zgodnie z raportem analityków z Digitimes Research dostawy tych urządzeń na globalnych rynkach w bieżącym roku zaliczyły spadek i zgodnie z prognozami ów niekorzystny trend utrzyma się również w zbliżającym się wielkimi krokami 2019 roku. Głównej przyczyny upatruje się w stagnacji, jaka zapanowała w branży, jak również zbyt małej różnicy pomiędzy kolejnymi wydaniami smartfonów. Pojawienie się produktów gwarantujących wsparcie dla nowej technologii mogłoby więc przyczynić się do poprawy bieżącej sytuacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 7 bez wsparcia 5G. Technologia pojawi się w nowej serii smartfonów

 0