OnePlus jako jeden z pierwszych zaoferuje smartfona z technologią 5G

OnePlus jako jeden z pierwszych zaoferuje smartfona z technologią 5G

Na technologię 5G i jej wykorzystanie w smartfonach czeka wiele osób. Carl Pei czyli współzałożyciel OnePlus potwierdził, że jego firma jako jedna z pierwszych na świecie wyprodukuje urządzenie oparte właśnie na łączności 5G. Premiery takiego smartfona powinniśmy oczekiwać w przyszłym roku, aczkolwiek przedstawiciel OnePlusa nie zdradził konkretnego terminu. Nie wiemy również, który dokładnie telefon dostanie wsparcie tego rozwiązania i czy ewentualnie będą to wszystkie modele dostępne w sprzedaży od 2019 roku. Jak wiemy chiński producent regularnie i niezwykle często wydaje kolejne smartfony sygnowane swoją marką, więc lista potencjalnych kandydatów jest doprawdy spora. Wśród pewniaków eksperci wymieniają m.in. OnePlus 7 oraz OnePlus 7T - ten ostatni najpewniej zadebiutuje w drugiej połowie nadchodzącego roku. Spekuluje się także, że tajemniczy smartfon pojawi się wraz z następcą układu Snapdragon 845. Debiut tego procesora planowany jest za mniej więcej 12 miesięcy.

OnePlus potwierdził, że będzie kolejnym po Xiaomi i Huawei producentem, który zaoferuje w swych smartfonach bezprzewodową łączność 5G.

OnePlus jako jeden z pierwszych zaoferuje smartfona z technologią 5G

Warto podkreślić, że OnePlus to nie jedyna firma planująca wydać telefon z technologią 5G w 2019 roku. Drugą jest bowiem równie popularny Huawei, który potwierdził te doniesienia już jakiś czas temu. Jednak to nie OnePlus ani Huawei są pierwszymi producentami, którzy dostarczą łączność 5G w swoim sprzęcie, ponieważ w tej kwestii uprzedziło ich Xiaomi. Debiutujący równo 25 października model Xiaomi Mi Mix 3 zgodnie z oficjalnymi informacjami otrzyma wsparcie dla technologii 5G. Nie mniej, OnePlus ma prawo poszczycić się, że jest jednym z nielicznych firm decydujących się na to rozwiązanie. Jeśli chodzi o 5G to jest on następcą bezprzewodowej technologii mobilnej 4G, który charakteryzować ma się prędkością przesyłania danych na poziomie na poziomie od 10 do 100 Gb/s, zaś opóźnienia mają sięgać maksymalnie kilku milisekund. Dotychczas testy tej technologii postanowiły odpalić np. Telia, Ericsson i Intel - przeprowadzono je m.in. na terenach Tallinna, Sztokholmu i później również Londynu. W tym roku możliwości 5G postanowił sprawdzić polski Orange we współpracy z Huawei (testy terenowe odbyły się w Gliwicach).

Przy okazji warto wspomnieć, że 29 października czyli o dzień wcześniej niż pierwotnie planowano swą premierę będzie mieć nowy reprezentant OnePlusa - 6T. Jeśli wierzyć przeciekom to telefon nie przyniesie jakiejś większej rynkowej rewolucji, chociaż dzięki zastosowaniu układu Snapdragon 845 o taktowaniu 2,8 GHz wraz z układem graficznym Adreno 630 powalczy o serca fanów poszukujących odpowiednio wydajnego smartfona. Jego cena zależna jest od wersji, na jaką się zdecydujemy i tak najtańsza opcja z 6 GB pamięci RAM to koszt 516 dolarów zaś za wydanie z 8 GB pamięcią musimy zapłacić 611 dolarów. Co ciekawe OnePlus otwarcie przyznał, że przyspieszenie momenty debiutu związane jest z zaplanowaną na 30 października konferencją Apple, która mogłaby przyćmić to ważne dla Chińczyków wydarzenie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus jako jeden z pierwszych zaoferuje smartfona z technologią 5G

 0