OnePlus Nord 2 5G ma być kolejnym pogromcą flagowców. Na pokładzie nie ma Snapdragona

OnePlus Nord 2 5G ma być kolejnym pogromcą flagowców. Na pokładzie nie ma Snapdragona

Kiedy OnePlus po raz pierwszy pojawiło się na scenie smartfonów, zapowiadało swoje urządzenia jako "pogromcę flagowców", oferując niedrogi smartfon o konkurencyjnej wydajności, uderzając w większe i droższe marki. Marka jednak zyskała na popularności i w końcu OnePlus stworzył własne flagowce, a ceny wzrosły i zrównały się z konkurencją. Producent chce jednak ponownie dostarczać urządzenia, które będą oferować flagowe funkcje w budżetowej cenie i kolejny raz używa zwrotu "pogromca flagowców", tym razem w odniesieniu do modelu Nord 2. OnePlus Nord 2 5G będzie napędzany układem MediaTek Dimensity 1200-AI, zbudowanym w procesie 6 nm i wyposażonym w jeden niesamowicie wydajny rdzeń działający z częstotliwością do 3 GHz, trzy "super rdzenie" działające z częstotliwością do 2,6 GHz i cztery rdzenie energooszczędne działające z taktowaniem do 2 GHz.

OnePlus Nord 2 5G ma być kolejnym pogromcą flagowców, oferując wysoką wydajność i możliwości z wyższej półki w niższej cenie. Producent tym razem wykorzysta chip MediaTek Dimensity 1200-AI.

OnePlus nie używał określenia "Flagship Killer" od czasu OnePlus 6. Jest to również pierwsze urządzenie OnePlus, które nie korzysta z procesora Qualcomm. Widzimy tutaj odejście od platformy mobilnej Qualcomm na rzecz rozwiązania od nowego największego dostawcy chipsetów do telefonów pod względem wolumenu. OnePlus nie będzie używał standardowego chipsetu Dimensity 1200. Firma współpracowała z MediaTek, aby dodać ulepszenia ukierunkowane na sztuczną inteligencję, które mają m.in. oferować lepszą fotografię mobilną, lepszą wydajność w grach. Tak powstał Dimensity 1200-AI, ale będziemy musieli poczekać na premierę Nord 2 5G, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak ten wariant różni się od oryginału.

 OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro zbanowane w popularnym benchmarku. Producent przyłapany na oszustwie

Pogłoski mówią, że nowy Nord 2 5G będzie wyposażony w wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania - może nawet do 168 Hz. Dimensity 1200-AI będzie sparowany z maksymalnie 12 GB pamięci RAM, a bateria będzie powiększona do 4500 mAh. Istnieje możliwość, że tylny aparat będzie wyposażony w 50-megapikselowy sensor Sony IMX766, taki sam jak OnePlus 9 Pro. Nie ujawniono jeszcze oficjalnej daty premiery, ale według prognoz może to nastąpić jeszcze  pod koniec tego miesiąca. Możliwe jest jednak, że OnePlus opóźni nieznacznie premierę, by wyciszyć najpierw świeże oskarżenia o manipulacje wynikami benchmarków, które mogłyby zakłócić start urządzenia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus Nord 2 5G ma być kolejnym pogromcą flagowców. Na pokładzie nie ma Snapdragona

 0