Oppo Find X5 Pro - przecieki zdradzają wygląd, specyfikację i aparat Hasselblad w stylu OnePlus

Oppo Find X5 Pro - przecieki zdradzają wygląd, specyfikację i aparat Hasselblad w stylu OnePlus

Nie da się ukryć, że Oppo coraz lepiej radzi sobie na naszym rynku i to pomimo faktu, że w odróżnieniu od wielu innych chińskich marek, nie stawia przede wszystkim na jak najniższą cenę. Nowy flagowiec firmy, Find X5 Pro, zapowiada się zaś na naprawdę ciekawą alternatywę dla topowych modeli od bardziej uznanych producentów. 

Szczegóły dotyczące nadchodzącego flagowego telefonu Oppo zaczynają się pojawiać w sieci, co przeważnie oznacza, że dużymi krokami zbliżamy się do oficjalnej prezentacji smartfona. Wiele przecieków sugeruje, że ten będzie się nazywać Find X5 Pro, oferować design zbliżony do zeszłorocznego Find X3 Pro i specyfikację zasadniczo pokrywającą się z nowym OnePlus 10 Pro, który jest już dostępny w Chinach (OnePlus jest teraz traktowany jako podmarka Oppo).

Szczegóły dotyczące nadchodzącego flagowego telefonu Oppo zaczynają się pojawiać w sieci, co przeważnie oznacza, że dużymi krokami zbliżamy się do oficjalnej prezentacji smartfona.

Oppo Find X5 Pro - przecieki zdradzają wygląd, specyfikację i aparat Hasselblad w stylu OnePlus

Find X3 Pro nie był szeroko dostępny poza Chinami, czyli rodzimym rynkiem producenta, ale trafił do Europy i był jednym z najlepszych telefonów 2021 roku. Jest więc duża szansa, że i jego następca trafi na Stary Kontynent. Rendery opublikowane niedawno przez OnLeaks pokazują urządzenie z wybrzuszeniem aparatu, który zintegrowano z tylnym panelem w podobny sposób jak w Find X3 Pro, chociaż konfiguracja aparatu uległa zmianie i wydaje się, że nie zawiera unikalnego aparatu „mikroskopowego” wyposażonego w światło pierścieniowe z poprzednika. Otrzymać mamy tu trzy jednostki: dwa 50 MP sensory Sony IMX766, w tym jeden z optyczną stabilizacją obrazu oraz 13 MP matrycę S5K3M5 od Samsunga. 

Domniemane zdjęcia telefonu, a także rendery OnLeaks potwierdzają współpracę Oppo z firmą fotograficzną Hasselblad, co zresztą jest elementem wspólnym z flagowcem OnePlus. Jest też ujęcie menu ustawień urządzenia, które ujawnia procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, a także nowy autorski układ Oppo, MariSilicon X. Jest to NPU używany do przetwarzania obrazu, który został ogłoszony pod koniec ubiegłego roku wraz z urządzeniem Air Glass AR firmy Oppo. Smartfon otrzymać ma także wyświetlacz QHD LTPO 2.0 o odświeżaniu adaptacyjnym do 120 Hz oraz baterię o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla ładowania przewodowego o mocy do 80 W i bezprzewodowego do 50 W. 

Dwa poprzednie flagowce Oppo Find X zostały zaprezentowane w marcu, więc wkrótce powinniśmy spodziewać się premiery Find X5 Pro.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo Find X5 Pro - przecieki zdradzają wygląd, specyfikację i aparat Hasselblad w stylu OnePlus

 0