Oryginalna Bayonetta żali się na „obraźliwą” propozycję honorarium. Następczyni odpowiada

Oryginalna Bayonetta żali się na „obraźliwą” propozycję honorarium. Następczyni odpowiada

Dużymi krokami zbliżamy się do premiery gry Bayonetta 3 i w ostatnich dniach zrobiło się bardzo głośno na temat tego tytułu od Platinum Games, choć zapewne twórcy woleliby uniknąć takiego rozgłosu. Z drugiej strony można wyjść z założenia, że nieważne jak mówią, byle mówili.

Oryginalna aktorka podkładająca głos pod Bayonettę, Hellena Taylor, opublikowała serię filmów, w których twierdziła, że ​​zaoferowano jej tylko 4000 dolarów za Bayonetta 3. Aktorka uznała tę kwotę za „obraźliwą” i ją odrzuciła. Następnie wezwała fanów do bojkotu gry i powiedziała, że ​​nowa aktorka Jennifer Hale nie ma prawa nazywać się Bayonettą. Twórca popularnej serii Hideki Kamiya odpowiedział na nagrania, zarzucając Taylor kłamstwo.

Oryginalna aktorka podkładająca głos pod Bayonettę, Hellena Taylor, opublikowała serię filmów, w których twierdziła, że ​​zaoferowano jej tylko 4000 dolarów za Bayonetta 3.

Nie trzeba dodawać, że w sieci zawrzało po publikacji filmów Taylor, a rykoszetem oberwało się również osobom, które nie są bezpośrednio zaangażowane w ten konflikt, jak choćby nowej aktorce podkładającej bohaterce głos w trzeciej odsłonie, czyli  Jennifer Hale. Wygląda na to, że Hale, która ma dość bogatą karierę dubbingową poza Bayonettą, została zmuszona do odpowiedzi. Chociaż nie może zdradzić szczegółów z powodu umów poufności, najwyraźniej wyraża współczucie dla Taylor, jednocześnie wzywając do zaprzestania pomysłu w stylu bojkotu gry Bayonetta 3. Treść jej wiadomości możecie przeczytać poniżej:

„W odniesieniu do Bayonetty 3,

jako długoletni członek społeczności aktorskiej popieram prawo każdego aktora do dobrego wynagrodzenia i konsekwentnie opowiadam się za tym od lat. Każdy, kto wie więcej lub śledzi moją karierę, zdaje sobie sprawę, że darzę ogromnym szacunkiem moich kolegów i że jestem adwokatem wszystkich członków społeczności.

Jestem objęta NDA i nie mogę wypowiadać się na temat tej sytuacji. Moja reputacja mówi sama za siebie.

Szczerze proszę, aby wszyscy pamiętali, że ta gra została stworzona przez cały zespół ciężko pracujących, oddanych ludzi i mam nadzieję, że wszyscy zachowają otwarty umysł na to, co stworzyli. Wreszcie mam nadzieję, że wszyscy zaangażowani mogą rozwiązać swoje spory w przyjazny i pełen szacunku sposób”.

Jest tu sporo niewiadomych i istnieje bardzo duża szansa, że ​​nigdy nie poznamy wszystkich szczegółów, więc nie opowiemy się po żadnej ze stron. Odpowiedź Hale jednak zdaje się trafiać w sedno. Jeśli mówi prawdę, Hellena Taylor z pewnością zasługiwała na lepszą ofertę, biorąc pod uwagę sukces serii Bayonetta i chociaż Platinum ma prawo do obsadzenia roli głównej bohaterki wedle uznania, wydaje się, że mogliby poradzić sobie z tym bardziej taktownie. Trzeba jednak pamiętać, Bayonetta 3 jest dziełem dużego zespołu, który ucierpi w całości, jeśli gra zostanie zbojkotowana, więc nie wydaje się, żeby była to właściwa droga. 

Bayonetta 3 zadebiutuje na Nintendo Switch 28 października. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oryginalna Bayonetta żali się na „obraźliwą” propozycję honorarium. Następczyni odpowiada

 0